KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, "Her bir öğrencimizin rehberi olalım"

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, yarınların geleceği gençlerimiz için öğretmenlik mesleğinin büyük önem taşıdığını belirterek, öğretmenlerin her bir öğrencisinin rehberi olması gerektiğini söyledi.
Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi,

Tüfekçi ve beraberinde Şube Müdürü Gülnihan Akyürek, 17 Ağustos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve okula ait pansiyonla, İsmet Aydınlı İlkokuluna giderek incelemelerde bulundu. 

Tüfekçi, öğretmenlerle de bir araya gelerek toplantı düzenledi.

Öğrencilerin derslere adapte olmaları ve daha verimli ders çalışabilmeleri için öğretmenlere biraz daha fazla sorumluluk düştüğünü belirten Tüfekçi, "Çocuklar hepimize emanet ve bu emanete sahip çıkmamız gerekiyor. Her bir öğrencimize hangi kademede olursa olsun ona rehberlik yapalım. Bir eğitimci olarak çocuklarımızın ellerinde tutalım, onların yüreklerine dokunmaya çalışalım. Bizler öğretmeniz ve işimiz, görevimiz çok kıymetli ve değerli. Bu yüzden de en ufak bir ihmal kabul edemeyiz." dedi.

Okullardaki eğitim ortamlarına yönelik ziyaret ve incelemelere devam ettiklerini belirten Tüfekçi, şöyle konuştu:

Okullarımızı eğitim öğretim başlamadan önce denetimlerini yaptık ve şimdi de yapmaya devam ediyoruz. Derslikler, pansiyonlar, okul bahçeleri, yemekhaneler, kantinler ve öğrencilerin diğer kullanım alanlarını bir bir inceliyoruz ve en ufak bir ihmalin olmaması için büyük çaba gösteriyoruz. Bu konuda okul yöneticilerimiz de gerekli hassasiyeti gösteriyorlar. Öğrencilerimiz bu salgın sürecinde daha çok hijyen kurallarının uygulandığı eğitim ortamlarında eğitim öğretimlerine devam etmeliler. Bu salgın döneminde buna fazlasıyla dikkat edelim. Koltukta oturan değil de eğitim kurumlarında, okul idareleriyle bir araya gelen, öğretmenlerle dertleşip sorunları varsa çözen bir yönetici olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çünkü öğrencilerin geleceğe taşınmasında öğretmen arkadaşlarımızın görüşleri, önerileri ve talepleri eksikliklerimizin giderilmesinde daha belirleyici olacaktır. Sizlerle beraber elimizden geleni hep birlikte yapmış olacağız. Hedefimiz Türkiye geneli yapılacak olan sınavlarda Türkiye birincisi olmaktır. Bu ekip ruhu ile, bu başarıya ulaşabiliriz. Bir önemli nokta da öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırmalıyız. Mesleğimizin en önemli yanı görevimizin yanı sıra asıl fedakarlığımızla ortaya çıkmaktadır. Ülkemizin gelişmesi ve bu gençlerimizin daha da yükselmesi için bazen elimizden gelenler yetersiz kalabilir. Daha fazla fedakarlığa ihtiyaç duyulur ki, bunu hep birlikte yapabiliriz. Ben buradan geçen yıllarda Kırıkkale olarak öğrencilerimizi başarılara taşıyan öğretmenlerimizin katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Her ne başarı elde ediyorsak bu başarı öğretmenlerimizin özverili çalışmaları sayesinde gerçekleştiriliyor."

Tüfekçi, salgın tedbirlerine yönelik daha dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatarak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen genelge ve yazıların eksiksiz olarak okullarda hayata geçirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

21-09-202121-09-202121-09-202121-09-202121-09-202121-09-202121-09-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.