KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, "Eğitim, bir halının ilmek ilmek dokunması gibidir."

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, kent merkezi ile ilçe ve köylerde görev yapan öğrenmen buluşmaları kapsamında çeşitli toplantılar düzenledi.
Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi,

Tüfekçi, 2021-2022 eğim öğretimin yüz yüze başladığı tarihten itibaren öğretmenlerle değerlendirme toplantıları yaptıklarını ve toplantılarda alınan karaların da yeni eğitim öğretim dönemi için bir yol haritası oluşturacağını söyledi.

Toplantılar sonrasında açıklama yapan Tüfekçi, öğretmen buluşmalarında her detayı etraflıca değerlendirdikleri hatırlatarak, "Haftalar öncesinde çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizle birlikteyiz ve ilçe ilçe, mahalle mahalle, okul okul gezerek toplantılar yapıyoruz. Hem okul yöneticileri hem de öğretmenlerle düzenlediğimiz toplantılarda eğitim adına önemli görüş ve fikirleri bizzat öğretmenlerimizden dinleyerek çözüme kavuşturma fırsatı buluyoruz." dedi.

Okullardaki anasınıfı, ilk, orta ve lise düzeyindeki kademelerde görev yapan öğretmenlerin öğrencilerin şekillenmesi için büyük çaba gösterdiklerini belirten Tüfekçi, şöyle konuştu:

"Eğitimdeki süreç çok önemli. Çocuklar aldıkları eğitim sayesinde her geçen gün daha da şekilleniyor. Bir halı nasıl ki ilmek ilmek dokunarak zamanla sanata dönüşüyorsa öğrencilerimiz de öyle. Süreç tamamlandığında, öğrencilerimizin diplomalarını ellerine verdiğimiz anda işte bizim mutluluğumuz ve huzurumuz o zaman başlıyor. Yanlış bir ilmek atıldığında nasıl bir sanat bozuluyorsa, öğretmen olarak yaptığımız en küçük bir hata bir çocuğumuzun geleceğinin karanlıklaşması anlamına gelir ki, bunu kabul edemeyiz. Okullarımızdaki öğretmen buluşmalarımızda bu detayları derinlemesine konuşma ve istişare etme fırsatı bulduk."

Tüfekçi, okul ziyaretlerinde öğrencilerle de görüşme yaptıklarını ve öğrencilerin inanılmaz hayallerinin olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yıl Kırıkkale'yi hep birlikte LGS ve YGS'de Türkiye birincisi yapacağız. Eğitimde kentimizin zirve olması için var gücümüzle çalışacağız. Eğitim grafiğinin yükselmesinde tüm kademelerdeki öğretmen arkadaşlarımın büyük emekleri var. Ben buradan kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eğitim bir ekip işi. Bu seneki başarılarımızın daha yüksek olduğunu tahmin ediyoruz. Bu başarılar öğretmenlerimiz sayesinde gerçekleşiyor. Öğretmen arkadaşlarımızın vermiş olduğu bilgiler sayesinde öğrencilerimiz gelecek kuşaklara daha kapsamlı hazırlanıyor. Bütün hedeflerimize öğretmenlerimizin özverili çabaları sayesinde ulaşabiliriz. Bu kapsamda bizlere emanet edilen çocuklarımızın sorumluluğunu biliyoruz. Öğretmenlik mesleği, bu sorumlukları yerine getirmekle değer kazanıyor. Okulda ders biter ama öğretmenin öğrencileri ile bağı hiçbir zaman bitmez. Okul ziyaretlerinde gördüm ki öğrencilerimizin çok muhteşem hayalleri var. Bizlere bu hayalleri gerçekleştirmek yakışır. Öğretmen arkadaşlarımız bu konuda azimle çalışıyorlar."

Tüfekçi, düzenledikleri toplantılarda akademik çalışmalarla ilgili planlamalar da yaptıklarını, öte yandan okul ve sınıf düzeyinde başarı değerlendirmeleri yaparak elde ettikleri sonuç raporlarına yönelik de çözümler ürettiklerini sözlerine ekledi.

 

06-10-202106-10-202106-10-202106-10-202106-10-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.