KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, "Çok iyi nesiller yetiştirmekle yükümlüyüz"

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi okullarda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek her eğitimcinin iyi nesiller yetiştirmekle yükümlü olduğunu söyledi.
Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi,

6 Eylül tarihi itibariyle okulların tüm kademelerde yüz yüze başlaması nedeniyle okul denetim ve ziyaretleri de artırıldı.

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi ve beraberindeki heyet tarafından okulların eğitim öğretim öncesinde olduğu gibi sonrasında da okul ziyaretlerinde denetim ve incelemeler de yapılmaya başlandı.

Tüfekçi, kent merkezinde bulunan Şehit Yasin Baran İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu ve Mehmet Ali Eren İlkokulunda incelemelerde bulunarak, okul bahçeleri, binaların durumu, derslikler, kantin, kütüphane ve sosyal alanlar ile koridorlar ve lavabolar, öğrenci ve öğretmenlerin kullanım alanı olan tüm mekanlarda incelemelerde bulundu, öğretmen ve öğrencilerle de bir araya gelerek görüşmeler yaptı.

Tüfekçi, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, okulların uzun bir sürecin ardından tekrar eski günlere kavuştuğunu, öğrencilerin öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla buluştuğunu söyledi.

Yeni eğitim öğretim sürecinde sorumlukların bir kat daha arttığını belirten Tüfekçi, "Bu süreçte mücadelemiz hem salgın tedbirleriyle, hem de eğitim öğretimin bakanlığımızın belirlediği müfredat çerçevesinde devam etmesi yönünde olacak. Ancak burada hepimizin üzerine önemli görevler düşmektedir. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul çalışanlarımızı özellikle salgından korumaya yönelik olarak "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi"nde yer alan esaslar ve bakanlığımızın bildirmiş olduğu diğer kuralların yerine getirilmesi gerekiyor." dedi.

Okullardaki öğrenci ve öğretmen çalışma analizlerinin de takip edilerek değerlendirmelerin yapıldığını hatırlatan Tüfekçi, şöyle konuştu:

"Hep söylüyorum çocuklar bizlere emanet ve bu emanetlerin hak ettiği değerleri onlara vermemiz gerekiyor. Okullarda her bir öğretmenimiz çocuklarımızı geleceğe taşımak için lider konumda ve canla başla çalışıyorlar. Okullarımızda yapılacak koçluk ve akademik çalışmalar çocuklarımızı her geçen zaman diliminde giderek başarı zirvesine daha da yakınlaştırmış olacak. Ayrıca çocukların gelişimlerine katkı sağlayacak çeşitli aktiviteler de yerinde ve zamanında yapılmalıdır. Bizler de bu çalışmaları, analiz çalışmalarını anbean takibini yaparak aksayan yanlar olduğunda müdahalemizi zaman geçirmeden yapmış olacağız."

Tüfekçi, denetimlerde salgın tedbirlerine gerekli hassasiyetin gösterildiğini belirterek, bundan sonraki süreçte de okul ziyaretleri kapsamında kent merkezi ile ilçe ve köylerdeki okullarda incelemelere devam edileceğini sözlerine ekledi.

 

08-09-202108-09-202108-09-202108-09-202108-09-202108-09-202108-09-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.