KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, "Amacımız öğrencilerimizi daha donanımlı geleceğe hazırlamaktır"

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, aldıkları sorumluğun bilincinde olduklarını ve öğrencileri geleceğe tam donanımlı olarak hazırlamak için büyük çaba içerisinde olduklarını söyledi.
Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi,

 

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, merkez ortaokul ve imam hatip ortaokullarının müdürleriyle bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yaptı.

Tüfekçi, Milli Eğitim Bakanlığının ilgili müfredatları çerçevesinde okullardaki sosyal, sportif, kültürel ve akademik alandaki faaliyet ve çalışmaların detaylarıyla ilgili görüşmelerde bulunduklarını söyledi.

Tüfekçi, toplantının ardından yaptığı açıklamada, öğrencilerin geleceğe daha donanımlı hazırlanması için her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.

Eğitim öğretimin bir süreç olduğunu ve bu sürecin çok dikkatli şekilde devam ettirilmesi gerektiğini hatırlatan Tüfekçi, "Bugün okul müdürlerimizle kapsamlı bir değerlendirmelerde bulunduk. Okullarımızın durumlarını bir bir adeta masaya yatırmış olduk. Hem eğitim öğretimin başladığı ilk günden itibaren bu zamana kadar olan süreci tahlil ettik, hem de önümüzdeki dönemde neler yapmamız gerektiğini yeniden planlamış olduk." dedi.

Okul müdürlerinden okullarında yapacakları proje çalışmaları hakkında da bilgiler aldıklarını belirten Tüfekçi, şöyle konuştu:

"Okullarımızın durumlarını bu tür toplantılarda daha iyi görme fırsatımız oluyor. Geçmiş dönemde hem merkez okullarımızı hem de ilçelerdeki okullarımızı ziyaret ederek öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle bir araya geldik. Bu çalışmalarımızın meyvesini her geçen daha güzel sonuçlarla almaya başladık. Hedefimiz öğrencilerimizi geleceğe her yönüyle hazır hale getirmektir. Onlar bizlere birer emanet olduğunun bilinciyle çalışıyoruz. Aldığımız sorumluğu da yerine getirme mecburiyetimiz var. Tüm ekip arkadaşlarımızla ve velilerimizin de desteği ile daha aydınlık yarınlara doğru koşuyoruz."

 

Toplantıya Tüfekçi'nin yanı sıra, Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, Şube Müdürleri Dursun Karakuş ve  Gülnihan Akyürek ile okul müdürleri katıldı.

 

03-12-202103-12-202103-12-2021

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.