KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI’yı makamında ziyaret etti...

Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI’yı makamında ziyaret etti...

Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI’yı makamında ziyaret etti.

 

ÇETİN’e Mesleki Teknik Eğitim den sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit Yaşar GÜRSOY eşlik etti. Görüşmede, eğitim öğretimle alakalı konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca önümüzdeki süreçte oluşturulması planlanan Mesleki Teknik Okullar Yönetim Kurulu (MTOYK)’ ile alakalı protokol imzalandı.

ÇETİN: “Sayın başkanımızın eğitime verdiği önemi ve desteği biliyoruz. İlimizdeki Mesleki Teknik Eğitimin planlanması noktasında gerek belediyemizin gerek diğer kamu kurumları ve STK’ların katkısını bekliyor ve istiyoruz.  Bu katkıları en üst seviyeye çıkarmak için; sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün, mesleki ve teknik eğitim yolu ile yetiştirilmesi ayrıca bu amaçla kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla, sektörle ve işgücü piyasası aktörleri ile etkili işbirliği yapılarak eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesini gerekmektedir ve bu Bakanlığımızın temel öncelikleri arasında bulunmaktadır. İlimizde de bu iş birliğini güçlü tutmak maksadıyla kurumlarımızla İşbirliği protokolü imzalıyoruz. Sayın Başkanımıza gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Protokolün imzalanmasının ardından ziyaret sona erdi. (14.12.2016)

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.