KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf TÜFEKÇİ'nin Öğretmenler Günü Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf TÜFEKÇİ'nin Öğretmenler Günü Mesajı

Bir milletin ilerlemesi, ancak eğitimle ile mümkündür. Kalkınmanın temel şartı da hiç şüphesiz eğitim ve öğretimdir. Öğretmenlerimiz daha aydınlık bir gelecek için yılmadan, yorulmadan fedakarca çalışarak çocuklarımızı yetiştiren, geleceğimize ışık tutan, yarınlarımıza yön veren kişilerdir. 

Öğretmenlik, kutsal bir meslek olmakla birlikte aynı zamanda bi sanattır. Bireyler, öğretmenlerin elinde şekillenir, olgunlaşır ve hayata hazırlanırlar. Sorumluluğumuzun farkında olarak bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra etmek durumundayız. 

Milli birlik ve bütünlüğün sağlanmasında da en önemli etkenlerden biri olan öğretmenlerimiz, gençlerimizin ve çocuklarımızın insani değerlere ulaşması konusunda da çok önemli rol üstlenmişlerdir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde büyük bir özveriyle gayret gösteren öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktır.

Kıymetli meslektaşlarım, Sizler öğrencilerimizin hayatının şekillenmesinde çok büyük yere sahipsiniz. Demokrasimizin özümsenmesi, milli ve manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasında en önemli yol göstericimiz sizlersiniz. Bugün toplumda meydana gelen her olumlu veya olumsuz harekette biz öğretmenlerin vicdani sorumluluğumuzun olduğunu unutmamamız gerekir.

Sizlere emanet edilen yavrularımızı, millî, manevî, kültürel değerlerimiz doğrultusunda, memleketini ve milletini seven, çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana birer fert olarak yetiştirmenin  gururu sizlerin olacaktır.

Millet Mektepleri'nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği bu anlamlı günde şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Emekliye ayrılmış öğretmenlerimize sağlık ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum. Eğitim camiamızın her kademesinde özveriyle görev yapan, özellikle bu salgın günlerinde uzaktan eğitimle de olsa görevini yerine getiren, Kırıkkale'mizin her köşesinde hizmet veren tüm öğretmenlerimizin ''Öğretmenler Günü''nü yürekten kutluyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.