KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi'nin Kurban Bayramı Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi'nin Kurban Bayramı Mesajı

İnsanlık var olduğundan beri tüm semavi dinlerde var olan bir ibadettir kurban. Bizleri Allah'a yaklaştıran; şükürlerin çoğalmasına, zenginliğin artmasına bir vesiledir. Hz. İbrahim'in ve Hz. İsmail'in teslimiyetinin ve dahi Allah'ın cömertliğinin en güzel örneklerindendir.

Kurban; toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur. 

Bayramlar birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en derinden yaşandığı, karşılıklı sevgi ve saygının kuvvetlendiği zamanlardır.

Hoşgörü ve bereketin simgesi, paylaşmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneğini yaşadığımız bir Kurban Bayramı'na daha erişmenin huzuru ve mutluluğu içindeyiz.

Kurban Bayramı'nın rahmet ve bereketinin, tüm insanlık için sıkıntılardan kurtuluşa vesile olması dileğiyle Kurban Bayramı'nızı kutluyor, hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Yusuf Tüfekçi

Millî Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.