KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

 

Vatanı, bayrağı, istiklali için tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen her şeyi göze alarak topyekûn mücadele ruhunu ortaya koyan Türk Milletinin destansı kahramanlığının zaferle sonuçlandığı günün nişanesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla yaşıyoruz.

Türk Milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.  

Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimiz, tarihin her safhasında kendisine karşı ortaya konulan haksızlıklara karşı kenetlenmesini bilmiş, gittiği her yere adalet, barış, kardeşlik, hoşgörü, saygı ve sevgiyi taşımıştır.

 Eğitim ordusu olarak bu şanlı tarih sürecinde bize düşen görev; vatanını, milletini, bayrağını, dilini, dinini bilen ve seven tarihine sahip çıkabilen yeni nesiller yetiştirmek, devletimizi ve milletimizi daha refah günlere ulaştırma gayesiyle çalışmak olmalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle  Büyük Taarruz'un 98. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Tüm halkımızın, eğitim camiamızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

 

                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Yusuf TÜFEKÇİ

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.