KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf TÜFEKÇİ'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf TÜFEKÇİ'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kökü binlerce yıllık asil bir çınar olan Devletimiz; geride bıraktığı 97 yıl içerisinde dünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun umudu; adalet ve dirayetin temsilcisi olmuştur.  Vatanı uğruna can vermeyi peygamberlikten sonraki en yüce makam sayan milletimiz, 1923'te nice yokluk ve zorluk içerisinde kurduğu devletini de ilelebet koruyacak ve yaşatacaktır.

Kurtuluş Savaşı'mızda tarihte eşine ender rastlanan destansı bir zaferi kazanan aziz milletin en büyük emaneti Cumhuriyettir ve bu necip millet, aynı ruh ve şuura sahip olduğunu defalarca göstermiş, millet iradesi dışındki hiçbir beşerî güç karşısında boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin güçlü yarınları için çalışmak, mücadele etmek gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Ancak bu sayede çocuklarımızın neşesi, ailenin sıhati, toplumun huzuru, ülkemizin refahı daim olabilir.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılından 100. yılına, hem 2023 vizyonumuzdaki eğitim ve öğretim hedeflerimize ulaşmış hem de birliğimizi beraberliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olacağımıza canı gönülden inanıyorum.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklâl ve istikbâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

                                                                                                                                      Yusuf TÜFEKÇİ          
                                                                                                                                    Millî Eğitim Müdürü                                                                                                            

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.