KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf TÜFEKÇİ'nin 10 Kasım Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf TÜFEKÇİ'nin 10 Kasım Mesajı

Vefatının 82. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, ilk Cumhurbaşkanımız, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle yâd ediyorum.  

Mustafa Kemal Atatürk, bütün dünyaya örnek olacak bir bağımsızlık mücadelesiyle bıraktığı en önemli mirası olan Cumhuriyetimizi Türk milletine armağan etmiştir. Askeri dehası, yüksek bağımsızlık karakteri ve hiçbir güce boyun eğmeyen milletimizin desteğini birleştirerek bizlere bıraktığı bu mirası gelecek nesillere doğru anlatmak ve Cumhuriyetimizin gereklerini yerine getirmek için üstümüze düşen sorumluluklarımızla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bunun için Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadeleyi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş tarihini birinci ağızdan anlattığı Nutuk başta olmak üzere bıraktığı bütün eserlerini dikkatle okumalıyız ki gelecek ümitlerimiz daha da sağlam olsun. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına yakışır çalışmalarla bizlere bırakılan bu mirası en iyi şekilde muhafaza etmeye devam edeceğiz.

Bu yolda biz de kendi millî ve manevî değerlerine sahip çıkan; bilim, kültür ve sanattaki yenilikleri takip eden bir nesil için çabalıyoruz. Atatürk'ün ''Gençler! Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanî değerlerin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız'' sözleri ışığında gençlerimizi yetiştirmek en büyük arzumuzdur.

Bu duygularla, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal'i rahmet ve saygıyla anıyorum. Bu toprakları bizlere vatan haline getirmek için bin yıldır gözlerini kırpmadan ölümün üzerine yürüyen ebediyete irtihal etmiş tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.