KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi, "Zor ama kutsal bir görevimiz var"

Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi okul ziyaretleri kapsamında Şube Müdürü Gülnihan Akyürek ile birlikte Gülbeyaz Sümer Anadolu Lisesine giderek burada öğretmen ve okul idaresiyle bir araya geldi.
Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi,

 

Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi okul ziyaretleri kapsamında Şube Müdürü Gülnihan Akyürek ile birlikte Gülbeyaz Sümer Anadolu Lisesine giderek burada öğretmen ve okul idaresiyle bir araya geldi.

Tüfekçi, öğretmenlik mesleğinin zor bir görev olduğunu ancak toplumdaki her bireyin hayatına dokunma anlamında düşünüldüğünde ise kutsal bir görev olduğunu söyledi.

Okulların yüz yüze eğitime başladığı ilk günden itibaren gerek kent merkezi, gerekse ilçe ve köylerdeki okullara ziyaretlerini sürdüren Tüfekçi, Gülbeyaz Sümer Anadolu Lisesini de ziyaret ederek öğretmenlerle toplantı düzenledi.

Okullardaki tüm kademlerde görev yapan ve özverili çalışmalarından dolayı öğretmenlere teşekkür eden Tüfekçi, öğrencilerin geleceğe hazırlanmasında öğretmenlik mesleğinin önemini bir kez daha hatırlatarak, öğrencilerin bilgi ve değerler açısından iyi yetiştirilmeleri gerektiğini söyledi.

Ekip olarak okullardan güzel sonuçlar aldıklarını belirten Tüfekçi, "Bunu devam ettirmeliyiz. Çocuklar bizlere emanet. Velilerimiz en kıymetli varlıkları olan evlatlarını , çocuklarını bizlere emanet ediyor. Dolayısıyla her kademedeki öğrencimize mesleki ve vicdani anlamda sahip çıkma zorunluluğumuz var." dedi.

Öğretmenlik mesleğinin insan ruhuna dokunan bir meslek olduğunu hatırlatan Tüfekçi, şöyle konuştu:

Hepimiz birer hassas terazi gibi olmalıyız. Kullanacağımız uygunsuz bir cümle, yanlış bir davranış, ön yargılı bir yaklaşım dokunulan hayatlarda telafisi zor olan problemlere zemin hazırlar. Bu nedenle zor bir görevimiz ama kutsal bir görevimizin olduğunu unutmamak gerekir. Öğrenciye bir bakışınız dahi o kadar çok şey anlatır ki, bazen cümlelerle ifade etmek bile gerekmez. Emekleriniz hepimizi ziyadesiyle memnun ediyor. Geleceğin yetişkinleri sizlerin katkılarıyla inşa ediliyor. Mesleğimiz bu anlamda hepimize önemli sorumluluk yüklüyor. Tüm mesai arkadaşlarımıza mutlu ve huzurlu bir eğitim öğretim dönemi geçirmelerini diliyorum."

Toplantı, öğretmenlerin çeşitli konulara yönelik sorulan cevaplandırılmasının ardından son buldu.

 

15-12-202115-12-202115-12-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.