KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu, "Destanlar, büyük davalar uğruna yazılır."

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu,

 

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında aziz milletin vatanı uğruna neler yapılabileceğini dünyaya duyurduğunu belirtti.

Mesajında demokrasi ve bağımsızlık mücadelesine de vurgu yapan Telefoncu, "Büyük milletlerin büyük destanları vardır. Destanlar, büyük davalar uğruna yazılır. Aziz milletimiz, 15 Temmuz'da demokrasi ve bağımsızlık mücadelesi vererek tarihimizin şanlı sayfalarına bir büyük destan daha yazdı. Birliğin, beraberliğin ne demek olduğunu; vatanın tek karış toprağının bile asla teslim edilemeyeceğini; demokrasi uğruna, Türkiye aşkına aldıkları nefeslerinin, vatansız kalmaktansa son nefesleri olacağını tüm dünyaya gösterdi. Şehitler tepesine selam çaktı! "Sahipsiz olan vatanın batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır." diyen Âkif'in kutlu dizelerini, gür sesiyle tek yürek, dimdik durarak  hainin yüzüne haykırdı. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün yıl dönümünde ülkemizin bekası, milletimizin istiklali uğruna can veren kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu şerefe nail olan tüm şehit ve gazilerimiz ile yakınlarına şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Telefoncu, mesajında ayrıca devletimizin kaim, birlik ve beraberliğimizin de daim olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.