KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ ETKİNLİĞİ

    Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Koordinatörlüğü ile Kırıkkale Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü işbirliğiyle organize edilen “ Microsoft Eğitim Çözümleri Etkinliği” katılımcılardan büyük ilgi gördü.
MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ ETKİNLİĞİ

 

   

             Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Koordinatörlüğü ile Kırıkkale Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü işbirliğiyle organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Etkinliği” ne Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüdaverdi DEMİR, Fatih Projesi İl Koordinatörü Derya TANRIKULU, Kırıkkale Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölüm Başkanı Doç.Dr.Erman YÜKSELTÜRK, Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr. Murat AKÇAYIR  okul yöneticileri, öğretmenler ve üniversite öğrencilerinden oluşan yaklaşık 400 kişi katıldı.

         Etkinlik öncelikle Microsoft Eğitim Çözümleri Uzmanı Raşit ŞAR’ ın konuşmasıyla başladı. Daha sonra Microsoft Danışmanı İsmet BENLİ teknolojinin eğitimde kullanılması, geleceğin iş konuları, bulut teknolojisi, endüstride robotların kullanımı, ülkelerin teknolojik üretimde ne boyutta yer aldıkları, Office 365, One Note ve OneNote Classroom, Sway, Skype Business, Office Mix, Microsoft Imagine(IT) Akademi hakkında katılımcıları sunum yaparak bilgilendirdi. İlgiyle izlenen sunumun ardından program Microsoft Uzmanlarına plaket verilmesiyle sona erdi. Etkinliğe katılanlara Office 365 araçlarına ücretsiz erişim imkanı verildi.

            Fatih Projesi İl Koordinatörü Derya TANRIKULU   " Günümüzde eğitim öğretim faaliyetlerinin etkin,verimli, güvenli, çağdaş ve bilgi toplumunun normlarına uygun bir şekilde yürütülmesi sağlanabilmelidir. Bu anlamda bilgisayarlar üzerine kurulan ürünlere ilave olarak bulut mimarisi üzerinden sunulan ürün, içerik, çevrimiçi eğitim ve hizmetlerin eğitim kurumlarında görev yapan akademisyen, öğretmen ve öğrenim gören öğrencilere eğitim-öğretim etkinliklerinde çok büyük kolaylıklar sağlayarak onların başarılarının artmasına ciddi katkılar verecektir. Akademisyen, öğretmen ve öğrenciler bulut mimarisi üzerinden sunulan bu ürün, içerik, çevrimiçi eğitim ve hizmetlere ihtiyaç duyulan zamanda, her yerden ve üzerlerinde farklı işletim sistemleri bulunan masaüstü, dizüstü, tablet bilgisayarlar ile akıllı telefonlarından pratik bir şekilde ulaşarak ders etkinlikleri esnasında ve sonrasında etkin ve verimli  bir şekilde yararlanabilecektir. Microsoft´un eğitim kurumları için sağladığı ürünleri, teknik ve akademik anlamda zengin içerikleri, çevrimiçi eğitim ve hizmetlerinden yararlandırmak ve farkındalık yaratarak başarısını artırmak amacıyla organize ettiğimiz bu etkinliğin; tüm akademisyen ve öğretmenlerin meslektaşlarıyla ve öğrenim gören öğrencilerin akranlarıyla 21. Yüzyılın gerektirdiği becerilere sahip olarak tüm dünyada rekabet edebilecekleri bir yetkinliğe ulaştırma yolunda vizyon kazandıracağına inanıyorum." dedi. Ayrıca etkinliğe katılan akademisyen, okul yöneticisi, öğretmen  ve öğrencilerden etkinlikle ilgili olumlu geri dönütler aldıklarını belirtti.

22-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-2017

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.