KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı...

Açılış programına; Valimiz Sayın Ali KOLAT , İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, Gençlik Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı...

         Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

 

           Açılış programına; Valimiz Sayın Ali KOLAT , İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, Gençlik Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

         Açılış saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.İlk olarak İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ilahi korosu, ilahiler seslendirdi.

         Okul müdürü Sabri ACAR, hazırlanan bilim fuarı hakkında bilgiler verdi.

        Programda konuşan Vali KOLAT: “Bu güzel bahar ortamında, çocuklarımızın neşeli bir şekilde hazırlamış oldukları bu programı birlikte açacağız. İmam Hatip Okulunda bulunmaktan ve bir İmam Hatipli olmaktan gurur duyduğumu da ifade etmek istiyorum. 1963 yılında Kahramanmaraş İmam Hatip Okuluna başladığım zamanlarda, bu çocuklar gibiydim. O zaman çok zor şartlar altında eğitim gördük. Şu an ki şartlar itibariyle, okullarımız çok daha modern. Burada arsa durumuna uygun güzel bir projeyi gerçekleştireceğiz. Bu konuda hepimiz çaba gösterdik. İnşallah bu çalışmalarımızın sonucunda buraya bir temel atmayı düşünüyoruz. Bizler öğrencilerimizin daha rahat ve daha modern okullarda okumalarını arzu ediyoruz.

       İmam Hatip Okullarımız milletimizin gönlünde taht kuran okullardır. Milletimiz dernekler kurmak vasıtasıyla bu okullarımızı yapmışlardır. Okullarımızı bu noktaya getirmişlerdir. Daha sonraları da Milli Eğitim Bakanlığı da işin içerisine girerek, yeni okullar yapılmasını teşvik etmişlerdir. İmam Hatip Okullarına gitgide daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Bu vesileyle de daha iyi okullar açabilmek, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılayabilmek için de Kırıkkale olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz.

      Ben bu vesileyle bu güzel ortamı bizimle paylaşan herkese teşekkür ediyorum.

      Ben, bu Bilim Fuarlarını son derece önemsiyorum. Böyle programlar çocuklarımızın ufkumuzu açıyor. Çocuklarımızın geleceğe yönelik bakış açılarını değiştiriyor. Çocuklarımızın neler yapabileceğini hep beraber görüyoruz. Birçok okulumuzda bu açılan fuarları ziyaret ediyoruz. Çok güzel çalışmaları görüyoruz. Hakikaten çocuklarımızın ne kadar üretken olduğunu görüyoruz. Ben bu anlamda öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Herkese sevgiler ve saygılar sunuyorum." dedi.

 

         Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN; “Tübitak 4006 Bilim Fuarı münasebetiyle bir araya gelmekten kendi adıma son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.

          Burası şehrimizin en önemli merkezlerinden birisi ve burada gördüğümüz gibi okulumuz oldukça dar bir alanda ek binalar ile bütün alanın kullanılması suretiyle inşa edilmiş durumda.  Okul kapasitesi olarak da ihtiyaca cevap vermekten son derece uzak. Bu nedenle ilimiz merkezinde daha sağlıklı eğitim verilebilecek bir İmam Hatip Ortaokulu’na ihtiyaç olduğu bütün Kırıkkalelilerin malumu olduğu için biz bu konuda çalışma yapmak istedik.Bu konuda Sayın Valimizin sınırsız teşvik ve desteği ile 2015 yılı İl yapım programına İmam Hatip Ortaokulu’nu aldık.Bunu Bakanlığımızın onayına sunmak suretiyle kabul edilmesini sağlamış olduk. Temennimiz o ki buraya, bu arsaya uygun Kırıkkale’ye yakışan güzel bir İmam Hatip Ortaokulu yaparız bunun çalışması içerisindeyiz. Bunun içindir ki mümkün olduğunca hızlı bir şekilde işlerimizi tamamlamak istiyoruz.Muhtemelen okulların açılacağı eylül ayına kalmadan okulumuzun temelini de atmayı hedefliyoruz. Arsa durumu ile ilgili belediye ile bazı işlerimiz var, onları bir yandan takip ederken esas önemlisi olan buraya nasıl bir proje uygulanması gerektiği konusuydu.Bakanlığımızın elindeki projelerden yeni yapılan projeleri istedik ancak arsamızın yeterli genişlikte olmayışı bu projelerden herhangi birisini uygulamamıza izin vermediğini gördük.Bu nedenle özel bir firmayla görüşüp burasının doğal mekanıyla uyumlu, bölgenin Selçuklu mimarisine uygun  hatları olan güzel bir proje yapılmasına start verildi. Bu özel firma çalışmaya başladı ve mümkün olan en kısa zamanda bu çalışmanın sonlanmasını bekliyoruz. Bu çalışma nihayete erdiğinde ihale aşamasına gelmiş olacağız. İnşallah önümüzdeki yıl burada çok güzel, ilimizin gurur duyacağı İmam Hatip Ortaokulu yapmış olacağız.

           Bu konuda başta Sayın Valimiz olmak üzere bize destek veren,bu konuda fikirleriyle önümüzü açan herkese teşekkür ediyor,saygılar sunuyorum.

           Bu bilim fuarında öğrencilerimizin özgün çalışmaları ve çabalarıyla gerçekleştiğini birkaç gündür değişik okullarımızda benzer fuarların düzenlendiğini Sayın Valimizle ve ilimizin değerli protokolüyle görüyoruz ve bundan da memnun oluyoruz. Bu konuda çalışmalarından dolayı okul idaremize,öğretmenlerimize, öğrencilerimizi destekleyen velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

 Konuşmalardan sonra, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, ezanı güzel okuma, Hadis ezberleme yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Sayın Valimiz Ali KOLAT ve İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN tarafından çeşitli hediyeler verildi.

 

Daha sonra TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışı yapıldı. Vali KOLAT ve beraberindeki heyet, stantları tek tek gezerek öğrencilerden deneyleri hakkında bilgiler aldı.

ihhihhihhihhihhihhihhihhihhihhihhihhihhihh

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.