KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB'den Lise Öğrencilerine Online Mini Deneme Sınavı

MEB'den Lise Öğrencilerine Online Mini Deneme Sınavı

lli Eğitim Bakanlığı lise öğrencileri için online çözümlü mini deneme sınavları başlatacak. Sınavların ilki 30 Mayısta gerçekleştirilecek. 

Bakanlık, salgın sürecinde öğrencilere katkı sunmak ve uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda 12. Sınıf öğrencileri için online çözümlü mini deneme sınavları başlatılacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar, iki oturum halinde yapılacak. İlk oturumu YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak şekilde olacak, saat 19.00'da başlayacak, 70 Dakika sürecek. Birinci oturumda öğrencilere matematik 15 soru, Türk Dili ve Edebiyatı 15 soru, fizik 5 soru, kimya 5 soru, biyoloji 5 soru, tarih 5 soru, coğrafya 5 soru, felsefe 5 soru toplam 60 soru yöneltilecek. 2 . Oturum İngilizce'den olacak saat 21.00'de yapılacak, 30 Dakika sürecek, 20 soru yer alacak. 

 

Lise kademesindeki 12. Sınıf öğrencileri sınava katılabilecek. Online mini deneme sınavlarının ilki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. İkincisi, 06 Haziran, üçüncüsü 13 Haziran, dördüncüsü ise 20 Haziran'da yapılacak. 

Her mini deneme iki oturum halinde yapılacak. Her oturum için kayıt yaptırmak zorunlu olacak. Öğrenciler, http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx adresinden kayıt olabilecek. 

 

Online mini deneme sınavına katılmak isteyen öğrenciler her mini denemeden önce ön kayıt yaptırmak zorunda olacak. 

Ön kayıt sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek. 

Kayıt yaptıran öğrenciler sınava başlama saatinden 15 dakika önce sisteme giriş yaparak bekleme odasında bekleyebilecekler. 

Sınav başladıktan sonra öğrenciler sınava başvurmuş olsalar da sınava alınmayacak. 

 

Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat 21.30 da Ortaöğretim Genel Müdürlüğü resmi "Youtube" kanalından yayınlanacak. Öğrenciler mini deneme sınav sonuçlarını sınav süresi bittikten sonra sistem üzerinden TC Kimlik Numaraları ile öğrenebilecek. 

Mini deneme sınav sorularının PDF'leri çözümleri ile birlikte Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve "ogmmateryal.eba.gov.tr" adresinden pazar günü saat 13.00 dan itibaren yayınlanacak.

Mini deneme sınavında sorulan sorular ortaöğretim genel müdürlüğünde görevli öğretmenler tarafından TTKB nin yayınladığı sınav konularına uygun olarak hazırlandı. 

Sınav sonunda her öğrenciye karne verilecek. Karne de Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.