KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Madde Bağımlılığı ve Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Valimiz Sayın Dr.M. İlker HAKTANKAÇMAZ, Vali Yardımcısı Adnan KAYIK, İl Jandarma Komutanı J.Alb.İsa ÇAKMAK, İl Emniyet Müdür Vekili Ahmet ÖZTÜRK, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hatice UĞURLU,İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN,İl Sağlık Müdürü Dr.Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ,Müdür Yardımcıları,İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez Lise müdürleri katıldı. 

Toplantının açılışında konuşan Vali HAKTANKAÇMAZ, Özellikle liselerde hem genel itibariyle güvenlik konularını ele almak, hem de çağın hastalığı uyuşturucu ile mücadele konusunda değerlendirmeler yapmak üzere bu toplantının düzenlendiğini ifade etti. 

Bu konuların, ortaöğretim düzeyindeki okul aile birliği başkanları, okul müdürleri ve öğrenci velileri ile daha önce yapılan toplantıda değerlendirildiğine dikkat çeken Vali HAKTANKAÇMAZ, önemli olanın uyuşturucu hastalığına yakalanmadan önce önleyici tedbirleri almak olduğunu vurguladı. 

Kırıkkale’de güvenlik konusunda çok ciddi bir sıkıntı olmadığını söyleyen Vali HAKTANKAÇMAZ, “ Genel itibariyle İlimiz ve okullarımız güvenlik açısından iyi bir durumda. Uyuşturucu ile mücadelenin yanı sıra başka türlü kötü alışkanlıklarla da mücadele etmemiz gerekir. Bunların içerisinde bizim en çok önem verdiğimiz ve üzerine düştüğümüz, olumsuz etkileri bakımından uyuşturucu konusu.” dedi. 

Uyuşturucu ile ilgili yapılan çok ciddi çalışmalar sonucunda; uyuşturucu arzının Kırıkkale’de yok denebilecek seviyelere düşürüldüğünü, bu başarının Emniyet ve Jandarma kolluk birimlerinin yaptığı güzel çalışmaların yanı sıra, ailelerin ve çocukların bilgilendirilmesi, metruk binaların ortadan kaldırılması, tedavi yöntemleri, İl Sağlık Müdürlüğü’nün bütün Türkiye’de örnek olarak gösterilen proje çalışmaları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Belediye’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar gibi birçok faktörün etkili olduğunun altını çizen Vali HAKTANKAÇMAZ, konuşmasının devamında şunları söyledi: 

“Kırıkkale’de önceden beri yapılan çalışmaları da hatırda tutarak uyuşturucu ile mücadelede çok ciddi mesafeler aldığımızı söyleyebilirim. Ama bu düzeyi korumamız lazım. Bu düzeyi koruyabilmek için de devamlı çalışmalarımızı gözden geçirmemiz gerekiyor. Biraz sonra yapılacak sunumun ardından sizleri dinleyeceğiz ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunacağız. Bir ekip çalışması içinde sorunları hep beraber değerlendirip çözüm yolları arayacağız. ”dedi. 

Daha sonra yapılan sunumun ardından değerlendirme çalışmalarına geçildi. (28.04.2017)

02-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-2017

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.