KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maaş ve istihdam garantili okul, öğrencilerini bekliyor

Haftada bir gün okulda eğitim ile maaş ve istihdam garantili mesleki eğitim merkezleri, öğrencilerine yeni imkanlar sunuyor.
Maaş ve istihdam garantili okul, öğrencilerini bekliyor

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde hayata geçirilen uygulama sayesinde haftada bir gün okulda eğitim ile maaş ve istihdam garantili mesleki eğitim merkezleri, öğrencilerine yeni imkanlar sunuyor.

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde bulunan Mesleki Eğitim Merkezinde de yaş sınırı olmaksızın kayıtlarını yaptıran adaylar haftanın 4 günü iş yerinde çalışarak ve 1 gün de okulda eğitim alarak bin 276 lira maaş alma imkanı sağlanacak.

Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi yaptığı açıklamada, Mesleki Eğitim Merkezinde sağlanan imkanlar sayesinde bireylerin önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi.

En az ortaokul mezunu olan her düzeyde eğitim alan kişilerin bu programdan yararlanabileceklerini belirten Tüfekçi, "Mesleki Eğitim Merkezimizde hayata geçirilen program sayesinde ortaokul eğitimi veya daha yüksek bir eğitimi tamamlayan herkes yaş sınırı olmaksızın merkezimize başvuruda bulunabilir. Kayıtlar 4 Şubat tarihine kadar devam ediyor. Mesleki Eğitim Merkezimize kayıt olanlar bin 276 lira tutarında alacakları maaşın yanı sıra öğrencilerin sağlık ve iş kazası sigortası da yine devlet tarafından yapılmaktadır." dedi.

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İlker Akgün de, lise eğitimi gören öğrencilerin başka okuldan Mesleki Eğitim Merkezine nakil yaptırmaları halinde sene kaybı olmaksızın eğitimlerine devam edebileceklerini belirtti.

Akgün ayrıca, öğrencilerin eğitimleri sonunda hem kalfalık, hem ustalık belgesi hem de meslek lisesi diploması alacaklarını belirterek program hakkında daha detaylı bilgiler vermek için öğrencileri merkeze beklediklerini sözlerine ekledi.

 

 

24-01-202224-01-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.