KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELER ARASI TİYATRO YARIŞMASI...

LİSELER ARASI TİYATRO YARIŞMASI...

LİSELER ARASI TİYATRO YARIŞMASI

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi, "Gençler Sanatta Buluşuyor" projesi kapsamında il merkezindeki liseler arasında tiyatro yarışması organize edecektir.  Tiyatro oyununun konusu "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" olacaktır.

Tiyatro oyunları değerlendirme komisyonu karşısında sergilendikten sonra ilk 3 oyun belirlenecektir. Yarışma sonucunda finale kalan oyunlarımız, ilimizde hem öğrencilerimize hem de ilimizde görevli kurum müdürlerine sergilenecektir. Yarışma sonucunda finale kalan okulun tiyatro oyununda görevli idareci, öğretmen ve öğrencileri Müdürlüğümüzce ödüllendirilecektir.

Gençler Sanatta Buluşuyor Projesi kapsamında tiyatro yarışmasına katılmak isteyen okullarımız ekteki belgeyi doldurarak, resmi yazı ile en geç 27 Kasım 2016 tarihine kadar Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme(Ar-Ge) birimine göndererek başvuruda bulunabilirler.

Not:

* Tiyatro oyununun senaryosu, özgünlük ve yaratıcılık boyutunda öğretmenlerimiz tarafından kaleme alınmalıdır.

* Yarışma teknik şartnamesi daha sonra okullarımıza gönderilecektir.

* Okulunuzun tiyatro ekibinde görevli öğretmenleriniz, "2016 – 2017 Ders Dışı Egzersiz Şartlarını" taşıdıkları taktirde egzersiz ek ders ücreti alabilirler.

* Tiyatro oyun gösterimleri Mart, Nisan ve Mayıs Ayı içerisinde olacaktır. Oyunun sahnelenmesi için, 3 aylık bir hazırlık süreci verilecektir.

* Tiyatro yarışmasına katılan okullarımız, sergilemek istedikleri oyun senaryolarını uygunluk kriterlerinden geçebilmesi için tarafımıza en geç 26 Aralık 2016 tarihine kadar resmi yazı ile gönderilmesi gerekmektedir.

 

* Tiyatro oyununda görevli öğrenci sayısı 10´u geçmemelidir.

 

Başvuru Formu için Tıklayınız...

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 07 / 08 0(318 224 61 04 0(318) 222 01 33/44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.