KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz kaynak kitaplar dağıtıldı

Lise ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz kaynak kitaplar dağıtıldı

 

Kırıkkale'de Millî Eğitim Müdürlüğünce Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına girecek ortaokul son sınıf öğrencileri ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek lise son sınıf öğrencilerine ücretsiz kaynak kitaplar dağıtıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından LGS ve YKS'ye girecek öğrencilere destek olmak amacıyla hazırlanan fasiküller, çalışma soruları, beceri temelli testler, LGS örnek ve YKS çalışma soruları gibi pek çok yardımcı kaynak eserler 8'inci ve 12'inci sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtılmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri ve Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğünce kentteki okullardan LGS sınavına girecek ortaokul son sınıf öğrencileri ile YKS sınavına girecek lise son sınıf öğrencilerine kitaplar ulaştırıldı.

Millî Eğitim Müdürü ve beraberinde Destek Hizmetleri Şube Müdürü Uğur Erdem, kitap dağıtımının yapıldığı Öğretmen Muhittin Ardahan Ortaokuluna giderek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Okul Müdürü Selahattin Küçükgüzel'den bilgi alan Telefoncu, öğretmenlerle de değerlendirme toplantısı yaptı.

Kitap dağıtımının ardından açıklama yapan Telefoncu, öğrencilerin sınavlara en iyi şartlarda hazırlanabilmeleri için seferber olduklarını söyledi.

Ücretsiz kitap dağıtımı sayesinde öğrencilere ve ailelere önemli bir destek sağlandığını hatırlatan Telefoncu, "Okullarımıza gönderilen yardımcı kaynaklar öğrenci ve öğretmenlerimize ulaştıkça büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Böyle bir hizmetle aslında LGS ve YKS sınavına girecek öğrenciler için yeni bir adım atılmış oldu. Bilindiği üzere Bakanlığımız tarafından tüm sınıf düzeyleri için hazırlanan yardımcı kaynaklar 2021 yılının ekim ayından itibaren düzenli bir şekilde her ay dijital ve basılı olarak öğrencilere ulaştırılmaktadır. LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için ise devasa yardımcı kaynak desteği de aynı şekilde sürüyor ve kaynak eserler şehrimize ulaşır ulaşmaz bizler de hemen bunları öğrencilerimize dağıtıyoruz." dedi.

Kaynak eserlerle içeriklerin daha da zenginleştirildiğini belirten Telefoncu, şunları söyledi:

"Hem ortaokul öğrencilerimizin hem de lise öğrencilerimizin önünde önemli sınavları var. Öğretmen arkadaşlarımız öğrencilerimizin sınavlara daha iyi şartlarda hazırlanabilmeleri için büyük çaba gösteriyorlar. Son dağıtmış olduğumuz kaynak eserlerde de ders kitaplarının ve müfredat konularına destek olarak zengin bir içerik bulma fırsatımız oldu. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz daha geniş bir yelpazede konu ve soru çeşitliliği bulabiliyor. Gönderilen yardımcı kaynaklar sebebiyle sahada öğretmen ve öğrencilerimiz büyük memnuniyet yaşıyor. Kitaplarla buluşan öğrencilerimizde yeni bir moral ve motivasyon sağlandı. Buradan emeği geçenlere teşekkür ediyor, sınavlara girecek olan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum."

Telefoncu, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde şu ana kadar milyonlarca yardımcı kaynak eserin öğrencilerle buluşturulduğunu sözlerine ekledi.

08-05-202308-05-202308-05-202308-05-202308-05-2023

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.