KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS İle İlgili Bilgilendirme

LGS İle İlgili Bilgilendirme

6 Haziran 2021Pazar günü sınavla öğrenci alan liseler için "Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavı" gerçekleştirilecektir. Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavına il merkezinde 2966, ilçelerde 667 olmak üzere toplam 3633 öğrenci istemeleri durumunda katılabilecektir. Sınavda alınan puan sadece sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleşmede kullanılmaktadır. Kamuoyunda "Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavı" kapsamında kurumumuzca yapılan çalışmalarla ilgili olarak yapılan bir paylaşımın yanlış anlaşılması sonucu çeşitli paylaşımlarla eleştiriler yapılmaktadır. Tüm dünyayı etkisine alan Covid-19 salgın sürecinde zor şartlara rağmen yıl boyunca tüm öğretmen, öğrenci, veli ve yöneticilerimizle ilimizde başarının en üst seviyeye çıkarılması için üstün gayret gösterilmiştir. Bu süreçte Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ana görevlerimizden birisi öğrencilerimize, velilerimize rehberlik yaparak doğru yönlendirme yapmaktır. Bu minvalde yıl boyu yapılan çalışmaları taçlandırmak adına sınava bir hafta kala öğrenci ve velilerimize gerekli rehberliği yapmak amacıyla çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalar kapsamında bir sosyal medya platformunda yanlış anlaşılmaya meydan verecek bir paylaşım olmuştur. Biz bütün öğrencilerimizin öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin yaptıkları rehberlik çerçevesinde kendilerine uygun seçeneği belirleyip kendi istekleri doğrultusunda sınava gireceğinden ve ilimizin başarı çıtasını daha yukarılara taşıyacağından eminiz. Pazar günü yapılacak olan sınavla öğrenci alan liseler için Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınavı'na katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, ilimizin eğitimine katkı sağlayan tüm yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.