KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lal Saran Anaokulu’nda Yıl Sonu Şenliği ve Tarihi Eşya Müzesi Düzenlendi.

Lal Saran Anaokulu’nda Yıl Sonu Şenliği ve Tarihi Eşya Müzesi Düzenlendi.

             Düzenlenen şenliğe Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

       Milli Eğitim Müdürü ÇETİN; “Bir eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir çok okulumuzda yıl sonu hazırlıkları, yıl sonu etkinlikleri, programlar yapılmakta. Bizlerin de  çok yoğun iş yükü ve programlarından dolayı bunların hepsine katılmayı çok istemekle beraber ancak bir kısmına katılmak mümkün oluyor. Bu programa da Ankara’daki program nedeniyle katılamayacaktık, son anda oradaki programın ertelenmesi nedeniyle şu anda aranızdayız. Bu şenliğe katılmaktan dolayı çok memnun ve mutlu olduk.

     Bütün okullarımız güzeldir, bütün öğrencilerimiz değerlidir. Ancak anaokullarımızın yeri bir ayrıdır. Onların sevimliliği, masumiyeti, içtenliği, sevgilerinin bile karşılıksız oluşu sanki hepsi bir melek suretine sahip oluşları, anaokullarımızı daha güzelleştirmektedir. Anaokulunda çalışan idareci ve öğretmenlerimiz de bu anlamda daha değerli hale gelmektedir.

      Bugün burada Lal Saran Anaokulu’nun programına katılmak için geldik. Benim idareci ve öğretmen arkadaşlarda ricam şu, aynı şeyi velilerimizden de rica ediyorum; 36 ayı geçen hiçbir çocuğumuz mümkünse evde kalmasın, bunların hepsini anasınıflarına, anaokullarına gönderin. Öğretmenler olarak biz icabında mahalle mahalle, sokak sokak dolaşarak, aileleri ziyaret ederek gelmeyen çocuklarımız varsa onlarında okula gelmesini sağlamalıyız. Çocuklarımızı anaokulu dışında bırakmamak gerekiyor.  

         Bu etkinliği hazırlayan başta okul müdürümüz olmak üzere tüm arkadaşlarımıza, desteklerinden ve gayretlerinden dolayı tüm velilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.
      Daha sonra program da minik öğrenciler hazırladıkları çeşitli gösterileri sergilediler ardından tarihi eşya müzesinin açılışı gerçekleştirildi. ÇETİN müzeyi gezdi, öğrencilerle ve öğretmenleri ile sohbet etti.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.