KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kısa Film Yarışması

Kısa Film Yarışması

 


 
KIRIKKALE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 

Kısa Film Yarışması Health4life (Yaşam için Sağlık) Comenius Regio Projesi

KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Konu : "Sağlıklı Yemek Tarifleri"

AMAÇ:

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Portekiz’in Santa Maria de Feira Belediyesi ile birlikte yürüttüğü “Health4life” isimli Sağlık için yaşam Comenius Regio Projesinin sağlıklı beslenme temasını yerelde öğrenciler arasında yaygınlaştırılmasının sağlanması.

 Sağlıklı beslenme öneminin Ortaokul ve Ortaöğretim öğrencileri arasında benimsetilmesi sağlanarak dil yeterlilikleri gelişimi ve öğrenciler arasında web 2.0 araçlarının kullanımının geliştirilmesi amacıyla,  bu yarışma organize edilmiştir.

KATILIM ŞARTLARI:

1.       Kategoriler

1.1   Ortaokul kategorisinde : 7. ve 8. sınıfındaki öğrenciler

1.2   Lise kategorisinde : Bütün sınıflar

2.       Yarışma katılımcısı   sunduğu  videonun sahibi olduğunu beyan eder ve herhangi bir film müziğini veya video sahibinin haklarıyla bağlantılı hiçbir yasal  saklı hakkı ihlal edemez.

3.       Videolar dijital olarak resim düzenlemeleri ve video uygulamaları gibi programlarla işlenebilir, üzerinde değişiklikler yapılabilir.

4.       Her katılımcı 1 video ile yarışmaya katılabilir.

5.       Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, videonun tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, yardım alınmamış eserleriyle katılabilir.

6.       Videolar özellikle yemek tariflerinin aynısının yeniden yapılabilmesi amacıyla yemeğin yapılışını tüm basamaklarıyla  gösteren (malzemeler, içerikler   ve tariflerden oluşan) bir  yapım aşaması ayrıca Office word dosyasında sunmalıdır.

7.       Yemek yapım aşaması öğrenciler tarafından, basit bir İngilizce kullanılarak anlatılmalıdır. Bunun için okullarında görevli İngilizce öğretmenlerinden yardım alabilirler.

8.       Videonun ses ve görüntü kalitesinin iyi olabilmesi için aydınlık ve sessiz bir mekanda bu videonun çekilmesi gereklidir.

9.       Videonun belirli bölümlerinde Yaşam için Sağlık (health4life) projesine sözlü olarak atıfta bulunulabilir, videoya projenin logosunu http://h4l.edu.pt/ websitesinden indirerek kullanabilirsiniz.

 

10.   Video yarışmasına kabul edilecekler
a) Video formatı: mpeg4,avi,mov ya da wmv dosyası olabilir.
b) 50 MB´i  aşmayacak
c) Videonun teması ve görüntüleri yarışmanın temasına uygun olacak

11.   Öğrencilerin velilerinden yarışmaya katılacaklarına dair izin dilekçesini doldurulup; CD/DVD üzerine okul ve öğrenci adı-soyadı, sınıfı ve okul numarası yazılarak bir zarfın içerisinde Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimine Teslim edilecektir.

12.   Eserler  Yaşam İçin Sağlık Projesinin koordinatörlerinden oluşmuş bir jüri tarafından değerlendirilecektir.

13.   Değerlendirme Kriterleri : “Orjinallik, yaratıcılık, teknik kalite ve konu.”

14.   Yarışma 01 Ocak 2015 tarihinde başlayacak olup, eserlerin son teslim tarihi 13 Mart 2015’tir. 

 

   BİRİNCİLİK, İKİNCİLİK VE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLLERİ:

Birincilik ödülü : Plaket, kitap ve Tablet Bilgisayar
İkincilik ödülü : Plaket , kitap ve Mp4 müzik çalar
Üçüncülük ödülü : Plaket , kitap ve Mp4 müzik çalar

YARIŞMA SONUÇLARININ İLANI:

6 Nisan 2015 tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğü  http://kirikkale.meb.gov.tr/ websitesinde yayınlanacaktır.


 Veli izin Dilekçesine Ulaşmak için tıklayınız:

Yarışma Şartnamesine Ulaşmak için tıklayınız:Sorulanız için :

Mustafa Can HİÇYILMAZ

Ar-Ge Birimi

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Eurodesk Kurum Koordinatörü

kirikkalemem@eurodesk.eu

03182246103/1170

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans http://www.ua.gov.tr) yürütülen Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) kapsamında ve Avrupa Komisyonu´ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz." Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 07 / 08 0(318 224 61 04 0(318) 222 01 33/44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.