KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale'de okul sporları etkinlikleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği okul sporları etkinlikleri kapsamında "Yıldız Kızlar Voleybol Müsabakaları" başladı.
Kırıkkale'de okul sporları etkinlikleri başladı

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği okul sporları etkinlikleri kapsamında "Yıldız Kızlar Voleybol Müsabakaları" başladı.

İlk müsabakaların ardından çalışmalarla ilgili bilgi veren Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, gençlerin bu yıl da sportif etkinlikler sayesinde önemli başarılar elde edeceklerini söyledi.

Gençler arasında sporu daha da yaygınlaştırmayı amaçladıklarını belirten Aygün, "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde 2021-2022 eğitim öğretim yılı ile ilgili okul sporları çalışmalarımıza başladık. Bugün spor salonunda Yıldız Kızlar Voleybol Müsabakaları'nın heyecanı başladı. Gençlerimiz oldukça hareketli ve sevinçliler. Bu tür etkinlikler sayesinde sporun birçok dalında yetenekli olan gençlerimizi de belirleme fırsatımız oluyor." dedi.

Sporu sadece gençler değil tüm bireylerin yapmaları gerektiğini hatırlatan Aygün, şöyle konuştu:

"Toplumumuzda 7'den 70'e sporu sevdirmeliyiz. Bunun için de onlara spor yapma imkanını sağlamalıyız. Hangi spor türünü benimsemişsek mutlaka yaşamımızda yer almalıdır. Özellikle de gençlerimizde sporla yaşamayı alışkanlık haline getirmeli, hareketli bir yaşam tarzını onlara sevdirmeli ve devam etmelerine de destek olmalıyız. Spor kültürünü oluşturmalı ve spor dallarını da okullarımızda yaygınlaştırmalıyız. Ayrıca bu etkinlikler sayesinde geleceğimizin sporcularını da keşfetme imkanına sahip olacağız. Buradan sevgili gençlerimize eğitim öğretim süresi boyunca yapacakları tüm spor dallarında başarılar diliyor, gençlerimizin yetişmesinde emeği geçen okul yönetici ve öğretmenlerimiz ile destek olan kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum."

 

 Sporcu gençlerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aygün ve Şube Müdürü Dursun Karakuş ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Engin Bozkurt ve diğer katılımcılar, müsabakalarda görev alan öğrencileri tebrik etti.

 

25-11-202125-11-202125-11-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.