KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale'de 20. Milli Eğitim Şurası hazırlık çalışmaları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan 20. Milli Eğitim Şurası bölge hazırlık toplantıları 26 bölge il koordinatörleri tarafından başlatıldı.
Kırıkkale'de 20. Milli Eğitim Şurası hazırlık çalışmaları başladı

Yurt genelinde 26 bölgede başlayan toplantılarda milli eğitim sistemini geliştirmek ve eğitimin niteliğini yükseltmek amacıyla eğitimde fırsat eşitliği kapsamında "Okul Öncesi, İlköğretim ve Ortaöğretimde Fırsat Eşitliği ile Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi ve Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi" konuları ele alınacak.

Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Kırşehir illerinin koordinatörü olan Kırıkkale'de de Milli Eğitim Müdürlüğünce şuranın hazırlık toplantılarına başlanıldı.

Kentteki 3 farklı merkezde başlayan toplantılarına, okul temsilcilerinin yanı sıra öğretmenler, öğrenci temsilcileri, sendika temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve diğer eğitim paydaşları katılım sağladı.

Şura toplantılarında katılımcı heyetle bir araya gelen Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, kapsamlı şekilde gerçekleştirilen şura hazırlık toplantıları kararlarının eğitimde birçok konuya ışık tutacağını söyledi.

Taşrada alınan kararların daha sonra rapor haline getirilerek Milli Eğitim Bakanlığına sunulacağını aktaran Tüfekçi, "Arkadaşlarımız bugün önemli bir çalışmanın ilk toplantısında bir araya geldiler. İlimiz, bölgemizde bulunan 4 ilimize daha koordinatörlük yaparak çalışmalarına başladı. Bizler önce kendi ilimizin çalışmalarını daha sonra da bölgemizdeki çalışmalarımızla birleştirerek taslak halindeki öneri ve görüşlerimizi Bakanlığımıza sunacağız." dedi.

Şura toplantılarında her detayın görüşülmeye başlandığını belirten Tüfekçi, şöyle konuştu:

"Sahadaki arkadaşlarımızın fikirleri, görüş ve önerileri önemli.  Mesleki eğitimin iyileştirilmesi ile ilgili olarak mesleki eğitimin genel yapısı, öğretmen yönetici istihdamı, meslek lisesi tercihi ve öğrenci niteliği, okulların teknik ve fiziki koşullarının yanı sıra okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimde fırsat eşitli gibi daha birçok konu ele alınarak detayları etraflıca bu toplantılarda görüşülecek. Alınan kararlar doğrultusunda eğitim adına, öğretmenlerimiz  ve öğrencilerimiz adına güzel ve faydalı sonuçların çıkacağına inanıyorum."

2 gün sürecek olan şura toplantısında hazırlanan bölge raporları, 22 Ekim 2021 tarihine kadar Milli Bakanlığına bildirilecek. 

 

 

18-10-202118-10-202118-10-202118-10-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.