KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin TÜBİTAK Başarısı

TÜBİTAK tarafından Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde düzenlenen Bilim Sergisine ülke genelinde 100 proje davet edildi. Meslek lisesi öğrencilerimizin ilk yüz proje içerisine girmeyi başardılar.
Kırıkkale Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin TÜBİTAK Başarısı

      Kırıkkale Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri elde ettikleri başarının ardından Milli Eğitim müdürümüz İsmail ÇETİN´i proje rehber öğretmenleri ve okul idarecileri birlikte makamında ziyaret etiler.

      Ziyarette ÇETİN başarılı öğrencilere hediyelerini verdi. ÇETİN" Meslek lisesi öğrencilerimizin alanlarında projeler üreterek kendilerini göstermeleri beni çok mutlu ediyor. Türkiye genelinde bir çok kolejin, fen liselerinin arasında meslek lisesi öğrencilerimizin hazırladıkları proje ile yer bulması güzel bir başarı, öğrencilerimizi onlara rehberlik yapan öğretmenimizi ve okul müdürümüzü tebrik ediyorum bu tür projelerin artarak devam etmesini arzu ediyoruz." dedi

        Çetin, öğrencilerden ve proje rehber öğretmeni Ahmet ÖZCAN´ dan projeleri hakkında bilgi aldı. ÖZCAN, ÇABS (Çalınan Araç Bildirim Sistemi) ismi verdikleri projede hazırladıkları yazılımla  araç sahibine çalınan aracın, durum ve konum bilgilerini internet yoluyla gönderdiklerini belirtti, böylelikle araç hırsızlıklarının büyük oranda azalacağını düşündüklerini ifade etti. ÖZCAN " Araç çalındığında, GPS yardımıyla araç koordinatlarını ve araç içine yerleştirilen gizli web kameradan araç içini gösteren 2 tane fotoğrafı önceden yazılım içerisine tanımlanmış araç sahibine ait eposta adresine gönderen yazılımında, araç kontağı çevrildikten sonra sürücünün tanınması için özel bir şifreyi girmesi gerekiyor. Program, şifrenin girilmemesi halinde aracın çalışmasına engel olmuyor, ancak özel şifreyi girmeyen sürücü yazılım tarafından tanınmıyor ve takip süreci başlamış oluyor" dedi.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.