KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kırıkkale Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi" Basın Mensuplarına Tanıtıldıİlimizdeki eğitim durumu ve devam eden projeler hakkında bilgi verme adına Kırıkkale Öğretmenevinde Basın Toplantısı düzenledi.
Valimiz Yunus Sezer, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Hüdaverdi Demir ve Adnan Şener, Maarif Müfettişleri Başkanı Yaşar Erbek ve basın mensuplarının katıldığı toplantıda "Kırıkkale Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi" tanıtıldı.
Toplantıda konuşan Valimiz Sezer; " Bazen okulları ziyaret ediyorum, sınıflara giriyorum girer girmez çocukların gözüne bakıyorum. Çocukların gözlerine baktığım zaman bana okulun şemasını veriyor. Okul başarılımı, değil mi, ilgilimi, ilgisiz mi öğretmeninden tutunda idarecisine kadar hepsinin röntgenini çekiyor. Çocukların gözlerinin içi gülüyorsa, çocuklar mutluysa, koşarak yanınıza geliyorsa demek ki o okulda bir şeyler var. Şefkat, sevgi, çalışma ve birliktelik var. İş birlik, güleryüz ve istişarenin kuşatmadığı bir okuldan hiçbir şey çıkmaz." dedi.
Eğitimin kimsenin inisiyatifine bırakılamayacağına dikkat çeken Sezer; "A sınıfındaki öğrenci öğretmeni sayesinden çok başarılı olurken, B sınıfındaki öğrenciyi öğretmenin kaderine bırakmayacağız. Yada A okulundaki öğretmenimiz ve idarecilerimiz çok başarılı, bir şeyler yapmak istiyor projeler ortaya koyuyor ve öğrencileri her alanda geliştirme gayreti içerisinde iken diğer okuldaki idarecilerin öyle bir gayret içerisinde olmamasına öğrenciler katlanmak zorunda mı? Ne bir öğrencimizi nede bir okulumuzu kişilerin inisiyatifine bırakma lüksümüz yok. Ona göre önlem alacağız ve alıyoruz da." ifadelerini kullandı.
Projeleri tanıtmak amacıyla açıklama yapan Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılının I. döneminden itibaren, ilimizde eğitimin tüm kademelerinde sosyal kültürel ve sportif etkinliklere çeşitlilik kazandırılacağını dile getirerek, ilimizde 246 okulumuzda 4.188 öğretmenimiz ile 49,433 örgün ve 4,196 açıköğretime kayıtlı öğrencimize eğitim verildiğini, EBA Ortalama Kullanım Süresine göre sıralamada ve Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi Projesi Türkiye İller sıralamasında Kırıkkale TÜRKİYE 1. Sİ, Okul Web Sitelerinin Etkin Kullanımı Türkiye Geneli İller sıralamasında TÜRKİYE 2. Sİ olunduğunu söyledi.
Geçen yıl "Bir Kahvenizi İçeriz Projesi" ile başlayan aile ziyaretlerinin bu yılda devam edeceğini, misafir olmadığımız ev kalmayacağını, hep birlikte Kırıkkale'deki eğitimi zirveye taşınacağını belirten Tüfekçi, "kendine güvenen, çözüm odaklı, geleceğe umutla bakan sağlıklı, mutlu bireyler yetiştirme amacıyla Kültürel, Sosyal ve Sportif Faaliyetler, Yenilikçi Eğitim Uygulamaları, Yönetici ve Öğretmenlerin Mesleki Gelişimleri, Okullar arası Başarı Farklarının Azaltılması, Okullarımızda Ölçe ve Değerlendirme Uygulamaları alanlarında proje ve çalışmalar yürütmekteyiz. Tüm hedeflerimiz toplamı olan "Kırıkkale Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi" adlı projemizin genel amacı ilimizdeki eğitimin başarısını ve kalitesini artırmaktır. Bu hedefe ulaşmak için öğrencinin gelişim süreci gerek okul içi gerek okul dışında takip edilerek öğrenme eksikliklerinin geri bildirimler yoluyla anında tamamlanması, yapılacak ortak sınavlar ve kazanım sınavlarıyla eğitimin niteliğinin artırılması amaçlanmaktadır." dedi.
Tüfekçi katılımcılara, müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Fikirkale Öğretmenler Odası Projesi, Okur Yazar Buluşmaları, Gezenti Öğrenciler, Gelecek Sizsiniz Kop Öğrenme Merkezi Projelerini tanıttı.
Basın mensuplarının sorularının yanıtlanmasının ardından toplantı sona erdi.


08-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-2019

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.