KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İyi örneklerin yaygınlaştırılmasını arzu ediyoruz" 

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Dursun Karakuş, öğrencilerde kazanımları artırmaya yönelik derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerde de iyi örnek modellerinin kullanılması gerektiğini söyledi.

Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde Şube Müdürü Karakuş Başkanlığında Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokul yöneticilerinin de aralarından bulunduğu Yönetici Gelişimi (YÖGEP) Programı'nın kasım ayı olağan toplantısı yapıldı.

Karakuş, toplantıda yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığının Din Öğretimi Portalı'nda yer alan bilgi ve görsellerin öğrencilere aktarılmasının büyük önem taşıdığını hatırlattı.

Öğrencilere doğru bilgi, doğru inanç, doğru düşünce ve doğru davranış kazandırma hedeflerinin olduğunu belirten Karakuş, "Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Kalite Takip Sistemi (KTS) ekim, kasım ayı faaliyetleri, yarışmalar, sosyal kültürel etkinliklerle ilgili her detay Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce hazır hale getirilmiştir. Konularla ilgili görseller ve diğer materyallerin derslerin yanı sıra sosyal, kültürel faaliyetlerde ve imam hatip okullarında bu kapsamda iyi örneklerin kullanılması çocuklarımıza önemli katkılar sağlayacaktır. Bu konuda öğretmenlerimizin hazırlamış oldukları materyallerin Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün iyi örnekler sayfasının daha da zenginleştirilmesi için gerekli yönlendirme ve teşviklerinin yapılması ayrıca imam hatip okullarının 21. yüzyıl becerileri bağlamında program çeşitliliği, https://dinogretimi.meb.gov.tr/okullar.aspx sayfasında yer alan infografik görsellerin kriterlere uygun olarak kullanılması oldukça fayda sağlayacaktır. Bu uygulamalar sayesinde iyi örnek çalışmalarının gün geçtikçe yaygınlaştırılmasını arzuluyoruz. " dedi.

Toplantıda okulların fiziki durumu, yapılan çalışmalar ve hedeflerle ilgili konuların da ele alındığını belirten Şube Müdürü Karakuş, temel İslami bilimler, imam hatip liseleri meslek dersleri kazanım değerlendirme uygulamaları, öğrencilerin destekleme ve yetiştirme kurslarına devamlılığın sağlanması ile diğer konularda da görüşmeler yapıldığını aktardı.

Toplantıda, Kırıkkale Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Müdürü  Said Önder tarafından okullardaki akademik başarıyı artırma, LGS ve YKS hazırlık çalışmaları, destekleme ve yetiştirme kursları, etkili rehberlik ve kariyer planlama, hedef 2023 çalışmaları, akademik destek programı, eğitimde rehberlik ve destekleme modeli ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya Karakuş ve Önder'in yanı sıra Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürü Abidin Karazöhreoğlu, Şube Müdürü Hacer Gündeş, kent genelindeki Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokul müdürleri katıldı.

Toplantı, katılımcıların konulara yönelik soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

11-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.