KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam hatip öğrencileri başarı getirdi

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen "İmam Hatipler Yarışıyor" mesleki bilgi yarışması sonuçları belli oldu.
İmam hatip öğrencileri başarı getirdi

 

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen "İmam Hatipler Yarışıyor" mesleki bilgi yarışması sonuçları belli oldu. 

Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin millî eğitimin genel amaçları doğrultusunda meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, mesleki bilgilerini ortaya koymalarını sağlamak ve öğrencilerin sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla Türkiye geneli çevrim içi olarak "İmam Hatipler Yarışıyor" mesleki bilgi yarışması düzenlendi.

Kırıkkale Şehit Alpaslan Yazıcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, il geneli elde etmiş oldukları derecenin ardından bölge finaline katıldı. Birinci bölgede yarışan öğrenciler, 13 il arasında düzenlenen final yarışmasında bölge ikincisi oldu.

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, çalışmalarından dolayı Okul Müdürü Selma Nezir ve yarışmaya giren öğrencileri tebrik ederek daha yüksek başarılar beklediğini belirtti.

Yarışmaların öğrencilerde yeni bir heyecan oluşturduğunu belirten Telefoncu, "Okullarımızda farklı kademlere yönelik yerel ve Türkiye geneli çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir. Burada amacımız millî eğitimin genel amaçları doğrultusunda Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, öğrencilerin mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Bu tür etkinlikler sayesinden öğrencilerimizde yeniden bir motivasyon ve konu tekrarı olmaktadır. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği genlere ayrı ayrı teşekkür eder, tüm öğrencilerimizden daha yüksek başarılar elde etmelerini arzu ediyorum." dedi.

Din Öğretimi Şube Müdürü Dursun Karakuş da, düzenlenen mesleki bilgi yarışması sayesinde öğrencilere mesleki olarak birçok konuda soru yöneltildiğini belirterek, öğrencilerin bu sayede eksik bilgilerini tamamlama fırsatı bulduklarını kaydetti.

04-06-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.