KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk defa ve yeniden atama yapılan 82 okul/kurum müdürüne kararnamelerini Valimiz Ali KOLAT verdi.

Düzenlenen toplantıya; Valimiz Sayın Ali Kolat, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, eğitim kurumu müdürleri ve okul müdürleri katıldı.
İlk defa ve yeniden atama yapılan 82 okul/kurum müdürüne kararnamelerini Valimiz Ali KOLAT verdi.

İlk defa ve yeniden atama yapılan 82 okul/kurum müdürüne kararnamelerini Valimiz Ali KOLAT verdi.

Düzenlenen toplantıya; Valimiz Sayın Ali Kolat, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, eğitim kurumu müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Kolat: “Tüm eğitim kurumu müdürleri ve okul müdürlerine yeni görevlerinde başarılar diledi. Vali Kolat ;“Böyle bir toplantının yapışmış olması isabetli olmuş. Bende bu meyanda sizlerle bir şeyler paylaşmak istiyorum. Benim idarecilik anlamında 40 yıllık bir tecrübem var. İdarecilik kolay iş değil. Sorumluluk isteyen bir görevdir. Bu vesileyle de önemli bir görevi üstlenmiş bulunuyorsunuz. Hepinize hayırlı ve uğurlu olsun. Sizlerden elbette ki beklentilerimiz olacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı yeni düzenlemelerle, biraz daha eğitime ve öğretime dinamizm getirebilmek amacıyla böyle bir uygulamayı başlatarak, sizler yeni görevlerinize başladınız. Hepiniz daha önce de yöneticilik yaptınız. Her şeyden önce idarecinin donanımlı olması lazım, yani idareci, okulda ve çevresinde ne oluyorsa onu bilmesi gerekir. Sizlerden bunu beklerler.  Sorunları sizlerin çözmesini isterler. Dolayısıyla; öğrencinin ve öğretmenin gözünde sizler çok daha önemli bir konumdasınız. Bu anlamda kendinizi ona göre hazırlayacaksınız. Birikimlerinize birikim katacaksınız. Disiplinli olmak güzel bir şey, ama disiplin demek, kırıcı olmak, dışlayıcı, öteleyici olmak anlamına gelmez. Kucaklayıcı olacaksınız. Bölmeyeceksiniz, bölüştüreceksiniz. Adil olacaksınız. Yöneticinin en büyük özelliği adil olmaktır. Herkesin bir düşüncesi, inancı ve davranışı vardır. Ama bunu sorgulama hakkı bizde değil. Bunu sorgulama hakkı sadece Cenab-ı Allah’tadır. Dolayısıyla biz, yapacağımız çalışmalarda adil olmayı ve bizden beklenilen mesajı vermek zorundayız. Tebliği güzel yapmalıyız.” Dedi.

 Vali KOLAT sözlerini, “Bizim sizlere her zaman kapımız açık. Bir sorunla karşılaştığınız zaman gelip bu sorunu bizimle paylaşabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız. Ben yeni görev yerlerinizde başarılar diliyorum. Allah yardımcınız olsun. “ şeklinde tamamladı.

Milli Eğitim Müdürümüz ÇETİN, okul müdürlerimize yaptığı konuşmada,“ Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerin Görevlendirmelerine ilişkin Yönetmeliğin 10 Haziran 2014 tarihinde yayımlanması ile birlikte başlatılan çalışmalar, ilk defa ve yeniden Müdür görevlendirilmesinin yapılması ile birlikte tamamlanmıştır. Görev süresini doldurmadığı için yerinde kalan 17 eğitim kurumu müdürü bulunmaktadır. Birinci adımda 21 okul müdürünün kendi okulunda görev süreleri uzatılmıştır. İkinci adımda 25 okul ve kurum müdürünün görevlendirmeleri ise başka kurumlara yapılmıştır. Üçüncü adımda da 82 eğitim kurumuna yeniden ve ilk defa görevlendirmesi yapılmıştır. Burada rahatı bırakıp zora talip olan arkadaşlarımı görüyorum artık geceleri rahat uyku yok, gece fırtına çıkar okulun camları açık mıydı düşüncesi alır, okulun suyu kesilse, kaloriferi yanmasa muhatabı sizsiniz, öğretmenlerinizden biri veya ikisi hastalanır rapor alır siz çözüm üretmek zorundasınız. Değerli mesai arkadaşlarım, sizler yani okul müdürleri Türk Eğitim Sistemimizin sinir uçlarısınız, düğümün çözüldüğü noktadasınız. Sizlerin destek vermediği nice projelerin nasıl zora girdiğini gördüm, altından kalkılması zor işlerin ise sizlerin desteği ile nasıl başarıya ulaştığını gördüm. Hep birlikte Yeni Türkiye’ nin yeni eğitim anlayışını inşa edeceğiz. Hepinize yeni görevinizde canı gönülden başarılar diliyorum.” Dedi.

 

Daha sonra Sayın Valimiz Ali Kolat ve Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN yeni görevlerine atanan okul müdürlerine Yönetici Atama Kararname Belgelerini verdiler.

 

Yeni atanan müdürlerYeni atanan müdürlerYeni atanan müdürlerYeni atanan müdürlerYeni atanan müdürlerYeni atanan müdürlerYeni atanan müdürlerYeni atanan müdürlerYeni atanan müdürlerYeni atanan müdürlerYeni atanan müdürlerYeni atanan müdürler

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.