KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Geneli Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı, Valimiz Sayın Yunus Sezer Başkanlığında Gerçekleştirildi.

İlimiz Geneli Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı, Valimiz Sayın Yunus Sezer Başkanlığında Gerçekleştirildi.

İlimiz Geneli Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı, Valimiz Sayın Yunus Sezer Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya Valimiz Sezer’in yanı sıra Vali Yardımcımız Sait Özkılınç, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, Mili Eğitim müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz, ilçe şube müdürleri, okul yöneticileri ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan müdürümüz Tüfekçi, 257 kurum, 3517 öğretmen, 49.539 öğrencimiz ve velilerimiz ile biz büyük bir aile olduklarını,  okula giden öğrencisi olmasa dahi dede, amca, teyze olarak sonuçta herkesin okullarla bir bağlantı kurduğunu, Milli Eğitim camiası olarak şehrin her yerine sirayet ettiklerini belirterek “ Milli Eğitimin okul ayağının yanında özellikle ailenin bizim için ne kadar önem arz ettiğini biliyoruz ve farkındayız. Bu kapsamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sizler için çocuklarınız ne kadar kıymetli ise emin olun bizler içinde o kadar kıymetli. Çocuklar günün en önemli saatlerini, nerdeyse 6- 8 saat zamanlarını bizim yanımızda geçiriyor. Bizler makineyle uğraşmıyoruz. Bizim uğraş alanımız çocuk ve  çocuğun ruh dünyası. Çok hassas bir terazide iş yapıyoruz. Dolayısıyla çok hassas davranmak zorundayız.  Üç sac ayağı dediğimiz okul-aile-öğretmen ayaklarından birisi eksik olursa terazinin dengesi bozulur. Ana hedefimiz sağlıklı, güçlü bireyler yetiştirmektir. Okul aile birliği başkanları olarak okul yöneticilerimiz ve bizlerle sürekli iletişim halinde olun. Okullarımızı daha iyiye götürmek adına istek ve beklentilerinizi bize iletin.  Sizler okuldaki bütün velilerin sesisiniz.  Sayın valimizde çocukların sağlıklı ve başarılı olması ve ülkemizin geleceği için ne gerekirse yapacağını her zaman belirtiyor ve bu konuda elinden geleni yapıyor. Huzurunuzda buradan kendilerine teşekkürlerimiz arz ediyor, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. “ dedi.

Ardından Valimiz Sezer, okul idarecilerine ve okul aile birliği başkanlarına yönelik bir konuşma yaptı.

“Milli Eğitim demek toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren kurum demektir. Bir çocuğa dokunduğumuzda onun öğretmenine, ailesine anne-babasına, diğer akrabalarına dokunuyoruz. Aldığınız bir karar toplumun bütün kısımlarını etkiliyor. Toplumun güvenliğini, sağlığını, başarısını kısaca her konuyu etkiliyor.  Dolayısıyla hepimizin sorumluluğu ve yükü çok fazla. Bu nedenle Okul Aile Birliği Üyeleri ile okul yöneticilerinin iletişimin en üst düzeye çıkmasını bekliyoruz.

Okul idarecilerinin, okulların ve öğrencilerin başarısını artıracak sportif ve sosyal faaliyetleri artırmaya yönelik  öğretmenlerden ve okul aile birliği üyelerinden gelecek her türlü makul ve mantıklı isteklerin tamamını karşılamasını istiyorum. Her türlü kaynağımız ve kabiliyetimiz var. Yeterki sizler eğitim ve sosyal aktivite başarısı  için Kırıkkale’yi Türkiye’de ilk 5 ilin içine sokmaya odaklanın. Kırıkkale’deki okullarımızı markalaştırın. Okullarımızı markalaştırmak ve başarı, öğretmenin ve okul idarecilerinin motivasyonuna, okul aile birliği ile okulun kurduğu sağlam ilişkiye bağlıdır.  ” dedi.

Herhangi bir okulumuza devam eden öğrencinin boş zamanlarında dışarıda gezerken hırsızlık yapma, uyuşturucu kullanma ya da kötü alışkanlıklar edinme gibi yaşayabilecekleri kötü olayların önüne geçmek için çocukların sürekli meşgul ve mutlu edecek uğraşlar edinmeleri gerektiğinin önemine değinen Sezer, okul aile birliği üyeleri ve okul idaresinin işbirliği ile öğrencilerin dışarda boş gezmelerini önlemek için okullarda, Gençlik Merkezlerine yada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan kurslara yönlendirilmesi, her çocuğun en az bir enstrüman çalmayı öğrenmesi için teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca Valimiz Sezer, çocukların kapalı toplum yapısının dışına çıkmaları, yeni yerler görmeleri ve ufuklarını  genişletebilmeleri  için yıl içinde Kırıkkale’de öğrenim gören 3000 öğrencimizi düzenlenecek geziler ile İstanbul, Çanakkale ve Güneydoğudaki bazı medeniyet merkezlerimize göndereceklerini dile getirdi.

Daha sonra katılımcılara tek tek söz hakkı vererek, onların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Yunus Sezer, kendisine iletilen konular, talep ve isteklerle ilgili çözümler üretmek için Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kurumlarla iş birliği içerisinde olarak ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti. (06.12.2018)

06-12-201806-12-201806-12-201806-12-201806-12-201806-12-201806-12-201806-12-201806-12-2018

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.