KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul öncesi öğretmenlerine “Çocuk Ve Teknoloji” Konulu Konferans Düzenlendi...

 Okul öncesi öğretmenlerine “Çocuk Ve Teknoloji” Konulu Konferans Düzenlendi...

 Okul öncesi öğretmenlerine “Çocuk Ve Teknoloji” Konulu Konferans Düzenlendi.

Milli eğitim müdürlüğü konferans salonunda, Kızılırmak Anaokulu’ nun organize ettiği   “Çocuk Ve Teknoloji” konulu konferansa;  İlimizde bulunan okul öncesi öğretmen ve idarecileri katıldı. Konferansa Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi’nden Doç.Dr. Gözde AKOĞLU, Yrd.Doç.Dr. Fatma ELİBOL, Yrd.Doç.Dr. Aygen ÇAKMAK, ve Yrd.Doç.Dr. Seda ÖZKUBAT katıldılar.

        Konferansın açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN; “Bilgilerini bizlerle paylaşacak olan değerli hocalarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Bu konferansın düzenlenmesine vesile olan Kızılırmak Anaokulu idareci ve öğretmenlerine de ayrıca teşekkür ediyorum...

Bugünkü konumuz çağımızın sorunlarından biri; Çocukların teknolojiyle buluşması. Bu faydalımı yoksa mahsurlu bir şey midir? Belki tek başına faydalı ya da sadece zararlı değildir. Hem faydası hem de mahsurlu tarafları olan bir şeydir. Örnek vereyim;  Biz Bakanlık olarak eğitimde teknolojik anlamda çok ciddi yatırımlar yaptık. Özellikle FATİH Projesiyle bütün okullarımız akıllı tahtalar ile tabletler ile donatıldı. Dünyanın en büyük eğitim portali olan EBA Platformu hizmete sokuldu.  Teknolojiyi eğitimde en iyi şekilde kullanmanın gayreti içerisindeyiz. Biryandan da teknolojiyi çocuklarımızla doğru şekilde mi buluşturuyoruz sorusu akla geliyor. Bu bağlamda hocalarımızın paylaşımlarının bizlere faydalı olacağını düşünüyorum…” dedi. Sözlerini, “Katılımlarından dolayı Kırıkkale Üniversitemizin değerli öğretim üyelerine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu toplantıya boş zamanlarını değerlendirme değil mesleki anlamda bir çabaya ortak olma, bir gelişim sağlama maksadıyla gelen sevgili öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Başarılı bir çalışma geçmesini temenni ediyorum, saygılar sunuyorum.” şeklinde tamamladı.

 

          Sunumların ardından programın sonunda konferans veren öğretim üyelerine İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN tarafından plaket takdim edildi. 

11-01-201611-01-201611-01-201611-01-201611-01-201611-01-2016

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.