KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çevrim içi kazanım değerlendirme sınavları yaygınlaşıyor" 

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, yüz yüze yapılan kazanım değerlendirme sınavlarının yanı sıra çevrim içi sınavların da yapıldığını ve sınavlar sayesinde öğrencilerin başarı durumlarını daha kısa sürede analiz etme fırsatı bulduklarını söyledi.

Kırıkkale Ölçme Değerlendirme Merkezince kent genelinde 8. sınıf LGS ile 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen kazanım değerlendirme sınavları ile öğrencilerin müfredat konuları çerçevesindeki tüm konulara dair bilgilerinin güncel tutulması amaçlanıyor.

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu yaptığı açıklamada, kazanım değerlendirme sınavları sayesinde önemli veriler elde ettiklerini belirterek, "İlimiz genelindeki okullarımızda yıl boyunca yapılan ve yapılacak olan yüz yüze sınavlara ek olarak çevrim içi kazanım değerlendirme sınavları, ünite sınavları gibi sınavlar yapılmaktadır. Burada amacımız öğrencilerimize sürekli kendilerini ölçme fırsatı sunarak bilgilerini güncel tutmak, eksiklerini anında görmelerini sağlamaktır. Bu kapsamda yapılacak olan bu sınavların amacına tam anlamıyla ulaşması ve daha verim elde edilebilmesi için okullarımızın ve öğretmenlerimizin desteği, sınav modülünü benimsenmesi her yıl öğrenci katılımının artarak ilerlemesi önem arz etmektedir. Yapılan sınavlar sayesinde ayrıca öğrencilerin sınavlara katılım durumlarını, okul, şube ve öğrenci bazlı istatistiki bilgilerin elde edilmesi ve süreç boyunca ilerlemelerini takip etmek de mümkündür. Öğrencilerin başarı durumlarının izlenmesi sayesinde gerekli olan soru desteği ve eksik konuların tamamlanması daha kısa sürede yapılmaktadır." dedi.

Telefoncu, uygulanan kazanım değerlendirme sınavlarının her geçen gün yurt genelinde daha da yayınlaştırıldığını sözlerine ekledi.

28-02-202328-02-202328-02-2023

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.