KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hizmet içi eğitim toplantısı

Hizmet içi eğitim toplantısı

 

Kırıkkale'de Millî Eğitim Müdürlüğünce öğretmenlerin ve personelin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hizmet içi eğitim toplantısı düzenlendi.

Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Şube Müdürü Muhammet Yılmaz Başkanlığında düzenlenen toplantıya, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Şube Müdürü Yılmaz toplantıda yaptığı konuşmada, kurumlarda düzenlenen hizmet içi eğitimleri ile önemli kazanımlar elde edildiğini söyledi.

Eğitimler sayesinde öğretmen ve personelin daha güncel bilgilerle donatıldığını belirten Yılmaz, "Hizmet içi eğitimleri sayesinde meslektaşlarımızın mesleki yeterlilikleri konusunda daha başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Bu kapsamda okullarımızda, kurumlarımızda gerek duyulan konularda hizmet içi eğitimleri sayesinde önemli bilgilendirmeler yapılmakta ve eksiklikler de bu sayede giderilmektedir. Özellikle de okul temelli mesleki gelişimle olan eğitimler sayesinde öğrencilerimize yönelik önemli kazanımlar elde edilmektedir." dedi.

Kurum olarak hizmet içi eğitim faaliyetlerine duyarlılık gösterdiklerini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Merkezi ve taşra olarak çok sayıda yönetici, öğretmen ve personelin hizmet içi eğitim faaliyetleri farklı alan ve branşlarda yüz yüze ya da uzaktan eğitimle devam etmektedir. Günümüzde öğretmenlik mesleğinin yeterlilik boyutlarının tümünde meydana gelen hızlı değişim ve gelişimler karşısında bizler de hazır olmamız ve kendimizi mesleğimiz konusunda en iyisini yapma zorunluluğumuz var. Öğretmenlerin hızlı değişimlere uyum sağlayamaması, kendini yenileyememesi durumunda mesleki yeterlilik açısından zorluk çekilmesi kaçınılmazdır. Buna izin veremeyiz. Bugün burada eğitim öğretim yılı boyunca standart eğitim ve ihtiyaç duyulan eğitimler konusunda hazırlıklarımızı yapmış olduk. "

Yılmaz, başarı düzeyini görmek ve eksikliklerin giderilmesi konusunda hizmet içi faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerin de yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Toplantı, katılımcıların merak ettikleri çeşitli konulara dair soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

21-11-202221-11-202221-11-202221-11-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.