KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi, "Mesleki Eğitim Merkezleri yeni meslekler kazandırıyor"

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mesleki Eğitim Merkezleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi,

 

Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Tüfekçi, Mesleki Eğitim Merkezlerinde açılan programlar sayesinde bireylerin istedikleri meslekler konusunda eğitim alabileceklerini söyledi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından son dönemlerde mesleki eğitim merkezleri ile ilgili çok önemli yeniliklerin hayata geçirildiğini hatırlatan Tüfekçi, "Ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri büyük önem taşımaktadır. Eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi verimliliği daha da artırmaktadır. Bu nedenle insan kaynağının geliştirilmesine Mesleki Eğitim Merkezleri de katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de hizmet veren Mesleki Eğitim Merkezi yöremizde meslek sahibi olmak isteyenlerin ihtiyacını karşılayabilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir." dedi.

Kent genelinde özellikle de 8. sınıf öğrenciler ile velilerine yönelik kapsamlı bir tanıtım ve bilgilendirme etkinliklerine başladıklarını aktaran Tüfekçi, "Şartları uygun olan öğrencilerimizi Mesleki Eğitim Merkezimize yönlendirmeler yapacağız. Bu sayede eğitim alan öğrenciler hem diploma, hem de istedikleri bir meslek sahibi olmuş olacaklar. Bu konuda güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Okullarımız bu konuda etkinlik ve çalışmalarına başlayarak takiplerini yapacak." ifadelerini kullandı.

Programda Mesleki Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Özay da, Mesleki Eğitim Merkezlerinin kayıt kabul şartları, mezuniyet durumları, öğrenci programları, verilecek belge çeşitleri, öğrencilerin özlük ve ücret durumlarıyla ilgili yeni değişiklikler konusunda sunum yaptı.

Öte yandan Kırıkkale Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İlker Akgün de, Mesleki Eğitim Merkezlerine 14 yaşını tamamlamış ortaokul mezunu, lise mezunu, üniversite mezunu, ev hanımı gibi kişilerin Mesleki Eğitim Merkezi programına kayıt yapabileceklerini belirtti.

Toplantı, meslek liselerinden gelen okul yöneticilerinin çeşitli konularla ilgili soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

27-12-202127-12-202127-12-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.