KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen ve Öğrencilerimiz, Hazırladıkları Yardım Kolileri ile "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" Dedi

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na öğretmen ve öğrenciler yaptıkları gıda yardımıyla destek verdi.
Öğretmen ve Öğrencilerimiz, Hazırladıkları Yardım Kolileri ile

Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin katkıları ile hazırlanan 50 yardım kolisi, Yahşihan Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığı ile yardıma muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Kökrek, Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Kalem Müdürü İsmail Çınar ve Okul Müdürü Rahmi İmemek eşliğinde Yahşihan Kaymakamımız Sayın Fatih Yılmaz'a teslim edildi.

 Her daim birlik ve beraberlik içinde olduğumuzun göstergesi olarak hazırlanan yardım kolilerinin, en kısa zamanda ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını belirten Yahşihan Kaymakamımız Yılmaz, "

"Yerelde "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına, dar gelirli veya sıkıntıya düşen birçok vatandaşımıza, özellikle de Sosyal Yardımlaşma Vakfımızdan yardım alan vatandaşlarımıza maddi ve manevi yönden bir katkı sağlayabilmek düşüncesi ile İlçemizde bulunan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin emekleri ile böyle bir kampanyayı başlatmış olduk" dedi.

 Milli Eğitim Müdürümüz Tüfekçi'de yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına eğitim camiası olarak gerek tüm maaşlarını, gerek gücü yettiğince tüm öğretmenler ile yöneticilerin büyük desteklerinin olduğunu hatırlattı.

Bu yardım örneğinin bir başlangıç olduğunu belirten Tüfekçi, şunları kaydetti:

 "Yerel düzeyde Yahşihan Organize Sanayi Meslek Lisemizin öğretmenleri bir kampanya başlattılar. Bizler de bunun bir startını vererek tüm ilimizdeki bütün okullarda en az bir öğretmene bir koli düşecek şekilde kampanya yapacağız. Kolilerimizin içinde kuru gıda, her türlü aynı ihtiyaçların bulunduğu ve aynı zamanda her koliye tüm vatandaşlar için bugün büyük önem taşıyan 5'şer tane de maske koyarak daha da anlamlı yapalım dedik. Valiliğimiz bütün vatandaşlara iletmeye çalışıyor ama biz de çorbada tuzumuz olsun istedik. Bu kolileri bütün dar gelirli vatandaşlara iletmek istiyoruz. Hem temel gıda ihtiyaçları hem de temel gıda kadar şimdi önemli olan maske ihtiyaçlarını da karşılayalım diye böyle bir koli hazırladık. 

Burada Organize Sanayi MTAL öğretmenlerimizin dayanışması Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına katkı sağlamak maksadıyla bir başlangıç olsun. Bu örnek davranışı tüm okullarımızda öğretmenlerimizle birlikte il geneline yaygınlaştıracağız. İnşallah ve bu dayanışma ruhu ile bu süreci en kısa sürede aşacağımızı düşünüyorum. Tekrar okulumuza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor. İyiki varsınız diyorum."

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.