KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Okullarımızda Öğrenim Gören Öğrencilerimize Yönelik 2 Adet İş Birliği Protokolüne İmza Atıldı

Özel Eğitim Okullarımızda Öğrenim Gören Öğrencilerimize Yönelik 2 Adet İş Birliği Protokolüne İmza Atıldı

Kırıkkale Valiliği İle Kırıkkale Üniversitesi Arasında imzalanan İşbirliği Protokolleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Özel Eğitim Okullarındaki öğrencilere ağız ve diş sağlığı hizmetinin ulaştırılması projesi (Engelsiz Gülüşler) hayata geçirilmiş oldu. Bir diğer iş birliği protokolü de özel eğitim okullarına devam eden öğrencilerin eğitim ve rehabilitasyonu projesi (Engelsiz Üniversite Buluşmaları) için de imzalar atıldı.

Kırıkkale Valisi Sayın Yunus SEZER ve Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ersan ASLAN tarafından imzalanan İş birliği protokollerinin imza töreninde Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, KÜ Öğretim Üyeleri, Özel Eğitim Okul Müdürleri hazır bulundular.
Vali Yunus SEZER törende, özel çocuklarımızın gülümsemesi, onlardaki gelişim, ailelerinin sevinci her şeye değeceğini, bu özverili ailelerimizin yükünü toplum olarak paylaşarak yüklerini bir nebzede olsun hafifletmemiz gerektiğini bu yönde atılan tüm çalışmaları desteklediklerini ifade ettiler.
"Engelsiz Gülüşler" proje ile Kırıkkale ilinde bulunan 4 özel eğitim okulunda (Mevlüt Hiçyılmaz Özel Eğitim Uygulama Okulu, Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi, Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Kırıkkale Özel Eğitim Meslek Okulu) eğitimini sürdüren özel gereksinimli öğrencilere ağız ve diş sağlığı hizmetinin ulaştırılması ve bu öğrencilerin ailelerine ağız ve diş sağlığı ile ilgili eğitimlerin verilmesi planlanmaktadır.
"Engelsiz Üniversite Buluşmaları" projesi ile de; Kırıkkale Üniversitesi'nin imkan ve yeterliliklerini kullanan bir yaklaşımla özel gereksinimli öğrencilerin ve ailelerinin, eğitim ve yaşam kalitesinin arttırılarak toplum içerisinde konforlu ve katılımcı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

 

21-02-202021-02-202021-02-202021-02-202021-02-2020

 

 

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.