KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi´nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi´nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve Milli Mücadelenin başladığı tarihtir. Kurtuluşun başlangıcı olan bu tarih ülkemizde her yıl “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Atatürk, Millî Mücadele sıralarında Türk milletini içinde bulunduğu kötü durumdan kurtaracak ve ileri götürecek olanların  gençler olduğunu görmüştü. "Gençler, cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız." diyen Atatürk, Türk Gençliğine güvenini ve her zaman başarılı olacağına dair inancını dile getirmiştir.

Gençlere değer vererek, onları ahlaklı, çalışkan, vatansever, kişilikli, özverili, iradeli  ve duyarlı bireyler olarak yetiştiren  milletler, geleceğe huzurla ve güvenle bakabilirler.

Bu inanç ve umut ile geleceğimizin emanetçileri gençlerimizin ve yüce milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´nı en içten duygularımla kutlar, başta Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım.

                                                                                                                                     Yusuf Tüfekçi

                                                                                                                         Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.