KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sporları Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü e Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenledikleri okul sporları değerlendirme toplantısı, Milli Eğitim müdürü İsmail ÇETİN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ,  okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 
Okul Sporları Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Programda ilk olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ okul sporlarıyla alakalı sunum gerçekleştirdi, elde edilen istatistiklerle alakalı bilgi verdi. Öğretmen ve öğrencilerimizin her zaman Spor İl müdürlüğünün tesislerinden faydalanmalarını arzu ettiklerini, okullarımıza her branşta çalıştırıcı desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Spora, sporcuya verdiği desteklerinden dolayı Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN’e teşekkür etti.

ÇETİN: “ 80 milyon insanı bulunan bir ülke olarak bizim sporda sanatta işte dünya şampiyonu olan Avrupa kupalarında final oynayan Nobel ödülleri alan veya onlara denk eserler  üreten insanlarımızın olması lazım. Maalesef bu konularda ciddi bir verimsizlik ve kısırlık içerisinde bulunuyoruz. Bunları nasıl aşabiliriz, bunları ancak bu alanda yetenekli çocuklarımızı küçük yaşlarda keşfederek onlar üzerinde çalışarak ve onlara alması gerektiği zamandaki eğitimleri vererek sağlayabiliriz. Bu konuda okul müdürlerimize, beden eğitimi, resim ve müzik öğretmenlerine önemli görevler düşüyor. Millî Eğitim bakanlığı ile spor bakanlığı arasında ortak çalışmak üzere bir protokol yapıldı. Bu protokol kapsamında il spor ve il milli eğitim müdürleri ve bakanlıkların müsteşarlarının katıldığı ortak toplantılar yapıldı. Yapılan protokollerin hayata geçirilmesi için çok kapsamlı bir proje yapmaya karar verildi. Bu karar kapsamında 5. ve 9. Sınıflarda okula kayıt olan her öğrencinin mutlaka bir sosyal etkinliğe yöneltilmesi gerekecek, özellikle spor alanlarına yönelen öğrencinin Sağlık bakanlığı ile yapılan protokoller gereği sağlık taramasından geçirilerek spora yatkınlığının ölçülmesi, spora yatkınlığı olmayıp diğer eğitsel  alanlara yönelimi olan öğrencilerimizin ise mutlaka bir alana yönlendirilip o alanla ilgili bilgi ve becerilerinin olması gerekir.

Çocukların ilgi alanlarının ortaya çıkarılmasına imkan sağlayalım. Spora yönelen çocuklarımızın her birisine de lisans çıkaralım hem de ilimizdeki lisanslı sporcu sayısını artırmış oluruz. Özellikle yüzme ve atletizmde anaokullarını da işin içine katalım. Bunun Kırıkkale’ye kazancı, 10 sene sonra Türkiye Milli takımlarında Kırıkkale den milli sporcu sayısının artması olacaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için toplumu bilinçlendirelim, sporla ilgilenmek isteyen öğrencilerimizin önünü açalım ve gerekli olan tedbirleri de alalım…” dedi.

 

ÇETİN: “Başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ beye katılımlarından ve işbirliklerinden dolayı bende teşekkür ediyorum. Ayrıca tüm okul müdürü ve beden eğitim öğretmeni arkadaşlara teşekkür ediyorum gösterecekleri azim ve gayretten dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. (14/03/2017)

20-03-201720-03-201720-03-201720-03-201720-03-201720-03-2017

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.