KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Hidayet Doğruer Çok Programlı Lisesinin Büyük Başarısı...

"Eğitimden Üretime Mesleki Ve Teknik Ortaöğretim Okulları Sergisi"  Ankara´da yapıldı.
Hacı Hidayet Doğruer Çok Programlı Lisesinin Büyük Başarısı...

Hacı Hidayet Doğruer Çok Programlı Lisesinin Büyük Başarısı

"Eğitimden Üretime Mesleki Ve Teknik Ortaöğretim Okulları Sergisi"  Ankara´da yapıldı.

 

            25-27 Mayıs arasın da Ankara Çankaya Nevzat Ayaz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen sergiye Türkiye genelinde  sadece 25 ilden 47 okul ve 54 proje davet edilmiştir. Serginin açılışını sayın bakanımız Nabi AVCI Bey yapmıştır. Sergi Bakan Bey´le birlikte  Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN Mesleki Eğitim Genel Müdürü OSMAN YILDIRIM katılmışlardır. Projenin tanıtımında İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN, Bahşılı Hacı Hidayet Doğruer Çok Programlı Lisesi Müdürü Eren ARSLAN ve öğrenciler hazır bulundular.

            "GÖRME ENGELLİLER İÇİN ELEKTRONİK BASTON"

             Proje de görme engelli vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunları en aza indirmek amaçlanmıştır. Tasarladığımız  Bastonda 2 adet hassas kapasitif sensör kullanılmış. Görme engellinin karşılaştığı bir engel veya boşluğu algılayarak bilgiyi bastonda bulunan ses devresi veya titreşim devresine göndermektedir. Aynı zaman da işitme engelli olanlar için avuç içine titreşim göndermektedir. İşitme engelli olmayan lar için sesle uyarı vermektedir. proje İlk olarak 2008 yılında tasarlanmış   Sergiye davet edilmesi ile yeniden revize edilmiş daha hassas sen sörler kullanılmıştır.

 

            ÇETİN:" Meslek lisesi Öğretmen ve öğrencilerimizi destekliyoruz, onların gerçekleştirdiği her projede yanlarındayız bunun meyvelerini de alıyoruz İnşallah almaya da devam edeceğiz." dedi. (27.05.2015)


teknikteknikteknik

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.