KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Geleceğimiz olan gençlerimize, çocuklarımıza hizmet edelim."

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu amaçlarının öğrencileri başarıya ulaştırmak ve kentte eğitim adına huzurlu bir iklim oluşturmak olduğunu söyledi.


 

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu amaçlarının öğrencileri başarıya ulaştırmak ve kentte eğitim adına huzurlu bir iklim oluşturmak olduğunu söyledi.

Telefoncu, kentte görev yapan basın mensuplarının temsilcileriyle Kırıkkale Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltı programında da bir araya geldi. 

Telefoncu burada yaptığı konuşmada basın kuruluşlarının çalışmalarına katkı sağlayacağını belirterek, "Kırıkkale'ye hizmet etmek için yanınızdayım. Görevimizi en güzel şekilde ve başarıyla yürütmek için çalışacağız. Amacımız, çocuklarımızı başarıya ulaştırmak ve öğretmenlerimize huzurlu bir iklim oluşturmak ve okullarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaktır. Kurum olarak en önemli yardımcılarımızdan ve bize çalışmalarımızda güç verecek etkenlerden biri de basın kuruluşlarıdır." dedi.

Kırıkkale'nin basın kuruluşları yönünden avantajlarının olduğunu söyleyen Telefoncu, şunları söyledi:

"Basınımız olmazsa olmazımızdır. Bu konuda Kırıkkale olarak şanslıyız. Basınımızın çalışmalarımızda büyük oranda desteğini görüyoruz. Eleştirilere daima açığız. Çünkü eleştiriler bizlere doğru yolu gösterecektir. Göremediğimiz hususlar konusunda desteğinizle daha isabetli kararlar vereceğimize inancım tamdır. Bu konuda desteğinizi yanımda hissetmek istiyorum. Hep birlikte Kırıkkale'ye, geleceğimizin teminatı gençlerimize, çocuklarımıza hizmet edelim istiyorum."

İlerleyen haftalarda kentte çok önemli yatırımların başlayacağına değinen Telefoncu, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in kent ziyaretinde yatırımlar konusundaki desteklerini hatırlattı.

Yatırımlar konusunda önlerinin açık olduğunu belirten Telefoncu, şöyle konuştu:

"Sayın Bakanımız Mahmut Özer'in bu konuda bizlere sevindirici haberleri olmuştu. Bu kapsamda yeni adımlar atacağız. Kentte yeni okula pek ihtiyacımız yok. Çünkü kentte ortalama her sene bin öğrencimiz azalıyor. Özel eğitim öğrencilerimiz için yeni bir özel eğitim uygulama okulumuzun arsasını tahsis yaptık.  Kısa sürede inşaatına başlayacağız. Onun dışında diğer kademelerde gerekli olan durum değerlendirmesi yaparak okul öncesi, temel eğitim, ortaöğretim ve özel uygulama eğitimindeki tüm ihtiyaçları belirledik. Bu kapsamda 1 lise, 9 ortaokul ve 9 ilkokulda güçlendirme çalışmaları, 6 anaokulunda yeni yapım ayrıca yık-yap kapsamında da 1 lise, 2 ortaokul ve 2 ilkokul yapımı gerçekleştirilecek."

Yatırımlarla ilgili sürecin başladığına dikkat çeken Telefoncu, şunları kaydetti:

"Yapılan teknik çalışmalarla belirlenen okullarda güçlendirme yapılacak okullar, eğitim öğretimin tatile girmesiyle birlikte 90 gün içinde bitirilmek üzere güçlendirme çalışmalarına başlanacak. Öte yandan yık-yap kapsamında 3 yıl önce yıkılan okul binaları ile yeni yıkımı yapılacak olan okullar ise isimleri saklı kalmak şartıyla yapımına başlanacak. Amacımız bir an önce devletimizin gerekli yatırımlarını kentte yaparak öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi yeni dersliklerle buluşturmanın gayreti ve çabası içerisindeyiz."

Telefoncu, eğitim camiası için bakanlığın yanı sıra hayırsever kişi, kurum ve kuruluşlar sayesinde kentte önemli yatırımların yıllarca insanımıza hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Program, basın mensuplarının çeşitli konulara dair soruların cevaplandırılmasının ve ikili sohbet ve görüşmelerin ardından son buldu.

  11-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.