KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evim Okulum, Okulum Evim Proje Finali Yapıldı

Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Evim Okulum, Okulum Evim Projesi” kapsamında Valimiz Sayın Ali KOLAT ve eşi Sayın İlksen KOLAT Hanımefendi, özel eğitime ihtiyaç duyan engelli öğrencilerin aileleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi. 
Evim Okulum, Okulum Evim Proje Finali Yapıldı

    "Evim Okulum, Okulum Evim" Proje Finali Yapıldı

             Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Evim Okulum, Okulum Evim Projesi” kapsamında Valimiz Sayın Ali KOLAT ve eşi Sayın İlksen KOLAT Hanımefendi, özel eğitime ihtiyaç duyan engelli öğrencilerin aileleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

             Düzenlenen programa; Valimiz Sayın Ali KOLAT ve eşi Sayın İlksen KOLAT Hanımefendi, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ, davetliler, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı. 

           

               Valimiz Sayın Ali KOLAT  : “Böyle bir projeden bahsetmek, böyle güzel bir projeyi sonlandırmak gerçekten bizleri mutlu ediyor. Engelsiz bir yaşam için hepimizin sorumlulukları var. Engelliler konusunda devletimiz ve hükümetimiz çok güzel düzenlemeler yaptı. Tabi önemli olan bunların uygulanması konusunda da bütün kamu kurumlarımız ile biz elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bu meyanda, gerek yerel projelerimiz olsun, gerekse AB projelerimiz olsun bizlere ciddi katkılar sağlıyorlar. Bu proje gerçekten de çok güzel bir proje. Hem ülkemizdeki problemleri değerlendirmek, hem de yurt dışında bu yönde yapılan çalışmaları görmek, atacağımız adım açısından son derece önemli. Projenin özellikle ailelere yönelik olması da engellilerimizin daha rahat ve daha huzurlu bir hayat sürdürebilmeleri açısından son derece güzel bir proje. Hepimizin amacı engelli vatandaşlarımızın huzur içerisinde bir hayat sürmelerini sağlamak. Bu anlamda, emeği geçen katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.         

              Sayın ÇETİN; “Bugün burada Yenimahalle  Mesleki  Teknik Anadolu Lisemizin engelliler üzerine  yaptıkları bir projenin finali için toplanmış bulunuyoruz. AB  projeleri ilimizde son dönemlerde bir hayli yaygınlaşmış durumda. Gerek biz eğitim camiası olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüz , gerekse  okullarımız  bir çok projenin rahat çalışması için bulunmakta ve ciddi bir kısmı da Ulusal Ajanstan kabul görmektedir. Bunun sonucu olarak  her sene  yüzlerce  öğrencilerimiz  bu projelerde yer almakta  ve başarılı görülen projeler diğer ülkelerle paylaşılmaktadır.Bu konuda ben arkadaşlarımıza yaptıkları çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum.Bu çalışmaların artarak sürmesini  her yıl bir öncekinden daha fazla  projemizin kabul görmesini temenni ediyorum. Projede çalışan arkadaşlarımızı başarılarından dolayı  tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Bu vesileyle başta  Sayın  Vali’miz olmak üzere herkese hoş geldiniz diyorum.”dedi.

            Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ ise; projenin yurtiçindeki ortağı olmalarından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti ve ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün spora ve sporcuya yönelik yapmış olduğu projeler hakkında bilgiler verdi.

              Verilen bilgilerde; projenin yurtdışı ortaklarının Almanya, İsveç ve Belçika olduğu, yurtiçi ortaklarının ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olduğu belirtildi.

              Projenin 24 katılımcıdan oluştuğu, projenin sayesinde; özel eğitime ihtiyaç duyun engelli bireylere yönelik hizmet veren meslek ve iş eğitim merkezlerinin ülkemizde daha verimli hale gelebilmesi için ailelerin eğitimlere dahil edilerek çocuklarının yetersizlikleri hakkında bilgiye sahip olmaların amaçlandığı ifade edildi.

 

            Proje sonunda Avrupa’daki uygulamalar ile edinilen bilgilerin Türkiye’ye yaygınlaştırılması ve hem ailenin hem de özel eğitimde çalışan personelin işbirliğinin eğitimdeki kaliteyi arttırdığının görüleceği dile getirildi. (17.06.2015)

evimevimevimevimevimevimevimevim

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.