KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus + Stratejik Ortaklık Projesinin uluslararası toplantısı Portekiz´de yapıldı.

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi 2016 Eğitim Öğretim yılından itibaren ilimiz genelinde madde, alkol ve sigara bağımlılığına karşı etkin bir mücadele içerisine girmiştir. Bu kapsamda, Yasal Temsilciliğini Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi´nin, Birim Şube Müdürlüğünü Hatice ŞAP´ın üstlendiği, koordinatörlüğünü ise Ar-Ge P. Koordinatörü Mustafa Can HİÇYILMAZ´ın yaptığı, AB Erasmus + Okul Eğitimi Yenilik Geliştirme ve İyi Örnekler Paylaşımı, Hugs Not Drugs (kötülüklere değil, bize sarıl) isimli Stratejik Ortaklık projesinin faaliyetleri ilimizde ve 3 Avrupa ülkesinde eş zamanlı olarak devam etmektedir.
Erasmus + Stratejik Ortaklık  Projesinin uluslararası toplantısı Portekiz´de yapıldı.

 

Ab Projeleri ile Kamu Diplomasisi çalışmaları da yürütülmektedir

 

Erasmus + projemizin, Portekiz´de düzenlenen 5. uluslararası toplantısına Ar-Ge Şube Müdürü Hatice Şap, Ortaöğretim şube Müdürü Gülnihan Akyürek, Proje Koordinatörü M. Can Hiçyılmaz ve proje pilot okulları olan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi´nden Rehber Öğretmeni Lütfü Vanlıoğlu, Özbek Saran Orta Okulu´ndan İngilizce öğretmeni Merve Üstün katılmışlardır. Toplantıya Santa Maria da Feira Belediye Başkan Yardımcısı Cristina Tenreiro da eşlik etmiş ve 3 ülkeden gelen proje katılımcılarına " gençlere yönelik, böylesine anlamlı, iyi örneklerin paylaşıldığı bir projede yer almaktan dolayı gurur duyduklarını dile getirmiştir. Kırıkkale İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hatice Şap, Belediye Başkan yardımcısına nazik ve sıcak ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ederek, ülkemizden hediyeler takdim etmiştir.

 

Sonrasında Santa Maria da Feira Milli Eğitim Müdürü Andreia Santos, toplantıyı açarak proje kapsamında Portekiz´de yapılan çalışmaları tanıtmıştır.

 

Aileler için kitapçık oluşturuldu

 

Toplantıda, bağımlılıkla mücadele noktasında, proje çıktısı olarak öğrenci velilerine yönelik Müdürlüğümüz koordinesinde Portekiz, İtalya ve Letonya´dan gelen delegasyonlarla birlikte bağımlılıkla mücadele kitapçığı üzerine çalışma yapılmıştır.

 

Yurt dışında uygulanan ve ilimizde de öğrencilerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak birincil önleme bilgilendirme faaliyetleri, danışmanlık, rehberlik hizmetleri ve öğrencilerimizi kültür sanat spor gibi farklı etkinliklere yöneltebilecek etkinlikler üzerine çalıştay düzenlenmiştir.

 

Alkol ve Uyuşturucu Simulatör Gözlüğü ile yapılan birincil önleme çalışmaları yurt dışında beğeni topladı

 

Ar-Ge birimimiz alkol ve uyuşturucu simulatör gözlüğü ile ilgili yapmış olduğu çalışmaları diğer ülkelerden gelen delagasyonlara tanıtılmış, ve bu yöntem bağımlılıkla mücadele konusunda, birincil önleme faaliyetleri kategorisinde yenilikçi bir yöntem olarak beğeni toplamıştır.

 

30-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-201830-03-2018

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.