KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus + Projesinin 2. Toplantısı Kırıkkale´de yapıldı

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eurodesk Noktası AR-GE Birimi 2016-2017 Eğitim Öğretim yılından itibaren Erasmus + Okul Eğitimi Programları kapsamında, 3 AB üye ülkesi Yerel yönetimlerinin Eğitim Müdürlükleri ile ilimiz genelinde madde, bonzayi, alkol ve sigara bağımlılığına karşı etkin bir mücadele içerisine girmiştir.  
Erasmus + Projesinin 2. Toplantısı Kırıkkale´de yapıldı

  Bu kapsamda, Yasal Temsilciliğini Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin´in, Birim Şube Müdürlüğünü Hatice ŞAP´ın üstlendiği, koordinatörlüğünü ise Ar-Ge Projeler Koordinatörü Mustafa Can Hiçyılmaz´ın yaptığı, AB Erasmus + Okul Eğitimi Yenilik Geliştirme ve İyi Örnekler Paylaşımı, Hugs Not Drugs (kötülüklere değil, bize sarıl) isimli Stratejik Ortaklık projesinin faaliyetleri ilimizde ve 3 Avrupa ülkesinde (Letonya-İtalya-Portekiz) eş zamanlı devam etmektedir.


İtalya, Portekiz ve Letonya´dan Milli Eğitim Müdürlüklerinden Yetkililer İlimize Geldi

Projenin 2. Ulus ötesi toplantısı için,  İtalya, Portekiz ve Letonya’dan Eğitim Delegasyonu Kırıkkale’ye gelmiştir. Öncelikle Kırıkkale Vali Yardımcısı Adnan KAYIK beyi makamında ziyaret eden yabancı konuklar ile ilimiz proje komisyonu Müdürlük toplantı salonunda Proje Koordinatörü Mustafa Can HİÇYILMAZ’ın başkanlığında toplanarak, projenin genel değerlendirmesini yapmışlardır. İlerleyen süreçte ülkelerin eğitim departmanlarının öğrenci ve gençlerin Madde ve sigara kullanımının önlenmesine yönelik yaptığı bu başarılı çalışmaların 4 ülkedeki bu Eğitim kurumları tarafından transfer edilmesi sağlanacaktır.

Toplantı sonrasında, ise Projenin pilot okullarından birisi olan, Özbek Saran Ortaokulu’nda okul Müdürü Süleyman Başer başkanlığında, İngilizce Öğretmeni Merve Üstün’ün liderliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan Hugs Not Drugs (Kötülüklere Değil Bize Sarıl) isimli, kötü alışkanlıklar temalı tiyatro oyunu İngilizce olarak yabancı konuklara ve ilimizdeki öğretmenlere başarılı bir şekilde sergilenmiştir. Sonrasında, 3 ülkeden gelen yetkililer, kendi ülkeleri ve kurumları adına öğrencilere teşekkür belgelerini vermişlerdir.

Program boyunca, Özel ABC Ortaokulu,  Osmangazi Fen Lisesi TÜBİTAK Bilim sergisi, ve İl  Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezinde yabancı konuklara okul hakkında bilgi verilmiş, kısa bir müzik dinletisi ile birlikte kokteyl düzenlenmiştir. Erasmus + projesinin yanı sıra, Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi, ülkemizi, şehrimizi ve insanımızı en güzel şekilde yabancı konuklara tanıtma fırsatı bulmuştur.

Öğrencilerimiz Madde Bağımlılı ile İlgili Kamu Spotu Çektiler

Madde bağımlılığının önlenmesi için, öğrencilerimiz akranlarına kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için anlamlı mesajlar içeren bir kamu spotu çektiler. 4 ülkede aynı anda uygulanan bu Erasmus + projesi ile 4 ülkedeki gençler bir kamu spotu içerisinde oynayacaklar.

Öğrencilerimize ve velilerimize Telefon Mobil Yardım hattı ve online destek hattı

Bağımlılıkla mücadele kapsamında öğrencilerimizin rehber öğretmenlerine rahatlıkla ulaşabilmesi, hem kendilerine hem de ailelerine rehberlik ve psikolojik danışmanlık  öğretmenleri tarafından yol gösterilmesi ve öğrencilerimizin özel hayatının deşifre edilmeden gizli tutulması amacıyla, Türkiye´de Milli Eğitim Müdürlükleri düzeyinde Bağımlılıkla(sigara, bonzayi, uyuşturucu, hap) mücadele anlamında Türkiye´de ilk defa Telefon Mobil Yardım hattı ve online yardim hattı kurulmuştur.

 

 

0505 177 34 35 numaralı telefondan kısa mesaj, whatsupp ya da sesli görüşme ile arayarak ve www.hugsnotdrugs.eu proje web sayfasından sigara, bonzai, alkol ve uyuşturucu kullanan öğrencilerimiz ve aileleri rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.

08-05-201708-05-201708-05-201708-05-201708-05-201708-05-201708-05-201708-05-201708-05-201708-05-2017

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.