KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ENGELSİZCE YAŞAMAK” Projesi Hız Kesmeden Devam Ediyor...

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığının engellilere destek programı kapsamında finanse edilen “ENGELSİZCE YAŞAMAK” adlı projemiz kapsamında planlanan etkinliklerden ilki olan sportif kurslar 04 Mayıs 2015 itibariyle başladı.


      Projeyle toplumun tüm alanında, engellilik ve engelliler konusunda farkındalık oluşturarak, toplumsal bilinç düzeyinin ve duyarlılığının artırılmasını hedeflenmektedir.  Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığının engellilere destek programı ile finanse edilen “ENGELSİZCE YAŞAMAK” adlı projemiz kapsamında planlanan etkinliklerden ilki olan sportif kurslar 04 Mayıs 2015 itibariyle başladı.

Kursların açılışı için düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN, Gençlik Spor İl Müdürü Rıfat ATA, Şube müdürleri ve veliler katıldı.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Proje koordinatörü Neslihan ULUYÜZ proje hakkında bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail  ÇETİN programda yaptığı konuşmada; “Değerli İl müdürlerimiz; engelli öğrencilerimizin fedakar vefakar aileleri engelli çocuklarımıza üstün çaba sarf eden değerli antrenörlerimiz ve sevgili öğrencilerimiz.

       Bu gün burada toplum için oldukça önemli, değerli bir hizmet için toplanmış bulunmaktayız.

     Ülkemizde uzun yıllar boyu yok olarak farz ettiğimiz ancak son dönemlerde daha çok farkına vardığımız engelli bireylerimizin, engelli yavrularımızın toplumsal hayata intibakı, uyumu;  hayatının ve varlığının kendi çabasıyla idamesi anlamında önemli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar gerek uluslararası alanda gerekse ülkemiz genelinde ciddi bir şekilde desteklenmektedir. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özellikle Avrupa Birliği Ulusal Ajansı kapsamında gerekse ülke içinde özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde açılan proje yarışmalarında önemli projeler üreterek engellilerin eğitime ve hayata uyumuna destek olmaya çalışıyoruz. Bugün böyle bir projenin startı için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ile ortak gayretlerimiz sonucu bugün buraya 50 engelli sporcu öğrencimiz toplanmış bulunuyor. Bu çocuklarımız değişik spor dallarında alanının uzmanı antrenörler tarafından eğitilecekler,  hayata tutunmaları için bir destekte bizler vermiş olacağız, toplumla ilişki ve iletişimleri daha farklı gelişecek kendilerine olan güvenleri artacak ve aileler olarak ta bizler onların daha fazla kendi ayaklarının üzerinde durabildiklerini göreceğiz İnşallah. Bunun hem rahatlığını hem de gururunu yaşamış olacağız.

      Bu vesile ile bu projeyi hazırlayan değerli arkadaşlarıma, destek veren bütün il müdürlerimize, antrenörlerimize, sporcularımıza ve ailelerine çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Gençlik  ve Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ de böylesine güzel bir projenin ortağı olmaktan mutlu oldukların ifade etti, ÜNLÜ ; “Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen EDES Projesi kapsamında yaklaşık 50 engelli öğrencimizin ve ailelerinin bu projenin içine çekerek ilimizde engellilere farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan bu projede atletizm, masa tenisi, yüzme, bocce, badminton kursları olmak üzere beş branşta kurumumuz antrenörleri tarafından bu değerli yavrularımıza eğitim vermek üzere proje kapsamında bizde yer aldığımız için mutluyuz, gururluyuz." dedi.

Daha sonra projede yer olan öğrencilerimizin kurslarda kullanacağı malzeme ve materyaller kendilerine verildi, ardından antrenörler eşliğinde badminton kursunun ilk dersi verildi.

 

 

 
Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.