KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Engelli Çocuklarda Cinsel Gelişim ve Cinsiyet Eğitimi" Konulu Aile Bilgilendirme Semineri

Müdürlüğümüz ARGE personellerinden Neslihan ULUYÜZ tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının EDES (Engelliler Destek Programı) kapsamında hazırlanan “Engelsizce Yaşamak” adlı proje kapsamında yapılan faaliyetlere bir yenisini daha ekledik.


İlimizde görev yapan Rehber Öğretmenler ile engelli öğrencilere eğitim imkanı sağlayan Kırıkkale Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Mevlüt Hiçyılmaz İşitme Engelliler Okulu ve Özel Eğitim Sınıflarında eğitim gören öğrencilerin velilerine yönelik olarak Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr Ayten DÜZKANTAR tarafından “Engelli Çocuklarda Cinsel Gelişim ve Cinsiyet Eğitimi” konulu seminer verildi.

    Seminerde 0-22 yaş arası engelli bireylerin Cinsiyet Gelişimi hakkında geniş bilgiler verilerek, velilerin yaşadıkları sorunlarla başedebilme yöntemleri hakkında bilgilenmeleri sağlandı.

     Öğretmenler ve veliler tarafından yoğun ilgi ile izlenen seminer sonunda veliler Yrd. Doç. Dr Ayten DÜZKANTAR ile özel olarak uzun uzun görüşerek çocuklarının ergenliğe giriş ve devamında yaşadıkları cinsel sorunlar hakkında geniş bilgiye sahip olma şansı buldular.

 

     Engelli çocuğa sahip ailelerin, çocuklarının ergenlik ve sonrası yaşadıkları sorunların çözümüne yardımcı olmak üzere hazırladığımız seminere katılımlarından dolayı ülkemizin Cinsiyet Eğitimi konusunda en önemli isimlerinden olan Yrd. Doç. Dr Ayten DÜZKANTAR’a, programımızın hazırlanmasında büyük katkıları olan Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezi müdürü Sami YANIK’a ve katılımlarından dolayı öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.