KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENERJİ ÇOCUK PROJESİ

ENERJİ ÇOCUK PROJESİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile enerji verimliliği derneği tarafından düzenlenen ve ilimizde Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi tarafından koordine edilen “Enerji Çocuk Projesi” Eğitim Etkinliği kapsamında ilimizde tiyatro etkinliği düzenlenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Enerji Verimliliği Derneğinin 15/06/2014 günü imzaladıkları protokol gereği geçen yıl 21 ilde bu yıl 38 ilde olmak üzere toplam 59 ildeki pilot okullarda uygulamaya koyduğu Enerji Çocuk Projesi etkinlikleri ilimizde başladı. Koordinatörlüğü Müdürlüğümüz Ar-Ge Biriminin yaptığı proje etkinlikleri çerçevesinde ilimizde Enerji Çocuk Resim Yarışması, Enerji Çocuk Kulüp Başkanları ve İl Koordinatörleri ile ilimizde toplantı yapılacaktır. Ayrıca proje kapsamında okullarımızda kurulan Enerji Verimliliği Kulüplerine gönderilen materyaller aracılığıyla enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kaynakları ve mevcut enerji kaynaklarını tasarruflu kullanma bilinciyle ilgili eğitimler verilecektir.

Proje kapsamında çocuklarımıza enerji verimliliğini eğlendirerek anlatan ‘’Enerji Çocuk Naz ve Arkadaşları ‘’ isimli oyun 13 Ekim 2015 tarihinde ilimizde gösterime sunulmuştur. İl merkezi olmak üzere 8 ilçeden öğrencilerimiz bu etkinliğe katılmıştır.

Enerji Verimliliği Derneği Genel Sekreteri Yeşim BEYLA, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğüne projede yapacakları katkıdan dolayı teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına konuşan Ar-Ge Şube Müdürü İsmail IŞIK, “Dünyada meydana gelen savaşların genelinin gerekçesi başka sebep görünse de asıl savaş sebebi yer altı zenginlikleri, su ve enerji kaynaklarının paylaşılamamasıdır. Ülkemiz yenilenebilir enerji kaynakları açısından olsun, yer altı kaynaklarımız açısından olsun, doğal kaynaklar  açısından olsun zengin bir ülke. Fakat bu kaynakları doğru kullanma, yerinde kullanma, tasarruflu kullanma bilinci kazanabilirsek bu zenginliğimizi devam ettirebiliriz. İşte bu proje sayesinde bu bilinci, bu bilgi ve becerileri kazandığınıza ve hayatınızın geriye kalanında bu bilgileri kullanacağınıza, ailenizi, çevrenizi de bu konularda bilinçlendireceğinize inanıyorum” dedi. Ayrıca öğrencilere okullarınızda gereksiz ışıkları söndürün diye çağrıda bulundu.

Sponsor firmanın öğrencilere dağıttı kumanya ve hediyelerin ardından etkinlik sonaerdi.

 

 

http://enerjicocuk.org/

 

 enerji_cocuk_projesienerji_cocuk_projesienerji_cocuk_projesienerji_cocuk_projesienerji_cocuk_projesienerji_cocuk_projesienerji_cocuk_projesienerji_cocuk_projesi

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.