KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli öğretmene "Başarı Belgesi" ödülü

Kırıkkale'de salgınla mücadele ekiplerinde görev alan emekli öğretmen, Kırıkkale Valiliği tarafından "Başarı Belgesi" ile ödüllendirildi.
Emekli öğretmene

 

Kırıkkale'de salgınla mücadele ekiplerinde görev alan emekli öğretmen, Kırıkkale Valiliği tarafından "Başarı Belgesi" ile ödüllendirildi.

Dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle ülkemizde ve Kırıkkale kent genelinde de salgına yönelik tedbirler alındı.

Salgının en ekili olduğu dönemlerde koronavirüsle mücadele etmek için kısıtlama kapsamında olan vatandaşların birçok ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kırıkkale Valiliği tarafından Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu.

Uzun yıllar eğitime hizmet veren ve yaş haddinden emekli olan Yusuf Yapar, bir yandan merkez Kazmaca köyünde ücretli öğretmenlik yaparken bir yandan da Vefa Sosyal Destek Grubu, filyasyon ve İl Salgın Denetim Merkezi'nde görev alarak vatandaşların hizmetine koştu.

Vefalı emekli öğretmenin bu vefalı davranışı Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından "Başarı Belgesi" ile ödüllendirildi.

Emekli öğretmen Yapar'ın belgesi, Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi tarafından kendisine teslime dildi.

Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi, yaptığı açıklamada, "İl Salgın Denetim Merkezi, filyasyon ve Vefa Sosyal Destek Grubu'nda salgınla mücadele çalışmalarının yürütülmesinde görev alan emekli öğretmenimiz Yusuf Yapar'a desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Mesai mefhumu gözetmeksizin özverili çalışmalarından dolayı Sayın Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu'nun takdir etmiş oldukları Başarı Belgesi'ni kendisi teslim ettim. Öğretmenimizin bu vefalı davranışı hepimizi mutlu etti. Kendisine bundan sonraki yaşamı boyunca sağlık ve mutluluklar diliyorum" dedi.

  21-12-202121-12-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.