KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimin 365 günü aşkla çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Kırıkkale'de Millî Eğitim Bakanlığının destekleriyle çok önemli yatırım ve yeniliklerin hayata geçirildiğini belirterek, eğitimin 365 gününde aşkla çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini söyledi.
Eğitimin 365 günü aşkla çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz

 

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Kırıkkale'de Millî Eğitim Bakanlığının destekleriyle çok önemli yatırım ve yeniliklerin hayata geçirildiğini belirterek, eğitimin 365 gününde aşkla çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini söyledi.

Eğitim yatırımlarına yönelik yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Telefoncu, geçen yılların aksine bu yıl yatırımların ve çalışmaların daha da artırıldığını belirterek, Millî Eğitim Bakanlığının yurt genelindeki okul öncesi eğitim seferberliği, ücretsiz yardımcı kaynak eserler, mesleki eğitim, öğretmenlerin kariyer mesleği, hayat boyu öğrenme, kütüphanesiz okul kalmayacak projesi, eğitime küresel bakış, çevre ve iklime duyarlı eğitim, köy yaşam merkezleri, güçlenen teknolojik alt yapı çalışmaları, ilk kez uygulanan yaz okulları, yabancı dil ve matematik seferberliği, Temel Eğitimde 10 bin Okul projesi, meslek liseleri ve eğitim işbirlikleri kapsamında daha birçok çalışmaların yürütüldüğünü hatırlattı.

Telefoncu, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kente gönderilen 370 milyon liralık eğitim yatırımlarına geçen ay içerisinde fiilen başlandığını ve sahadaki kapsamlı çalışmaların ardından yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerin birçok yeniliklerle karşılaşacaklarını söyledi.

Eğitim öğretime yapılacak her hizmetin öğretmen ve öğrencilere olumlu yansımalarının olmaya devam ettiğini belirten Telefoncu, şöyle konuştu:

"Eğitim öğretim yılının tatile girmesiyle birlikte okul binalarımızda ve okullara ait yerleşkelerde yatırımlarımıza başladık. Sayın Bakanımız Mahmut Özer'in şehrimiz için belirlemiş olduğu bütçe sayesinde bu yılki çalışmalarımız biraz daha kapsamlı oldu. Okullarımızda bakım onarım ile inşaat çalışmalarını hızlandırdık. İlk etapta planlaması tamamlanan 21 okulumuzda güçlendirme çalışmalarına başlandı. 71 okulumuzda boya badana, mantolama, pencere değişimleri, merdiven bakımları, zemin onarımları, tesisat onarımları, yangın merdiveni, güçlendirme çalışmaları ve daha birçok çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Öte yandan birçok okulumuzda da yaz döneminde işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte yapılacak olan güçlendirme çalışmaları ve doğalgaz dönüşüm çalışmaları, eğitim öğretim dönemine yetiştirilmiş olacak. Bunların dışında yık-yap kapsamında ve yeni okul inşaat çalışmaları da resmi süreci içinde tamamlanarak eğitim öğretime kazandırılacak. Bu ve buna benzer yatırım ve yenilikler sayesinde şehrimizde yaklaşık 110 okulumuzda yenilikler yapılarak önemli kazanımlar sağlanmış olacak."

Yaz tatilinde yaşam merkezleri ve kurslar sayesinde öğrencilerin eğitim öğretimden kopmadıklarını belirten Telefoncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizlere emanet eden çocuklarımızı hayata, geleceğe en iyi şekilde yetiştirmek en önemli vazifemiz. Bu nedenle onların olumsuz bir durumdan etkilenmemeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Her kademedeki çocuklarımıza yönelik çalışmalarımızı bu yıl daha anlamlı ve kapsamlı olarak yürütüyoruz. Bakanlığımızın talimatları ve Valiliğimiz himayelerinde attığım her adım çocuklarımız için. Okullarımız hizmete giren kütüphanelerimizle daha da renklendi. Her bir öğrencimiz kitaplarla kütüphanelerle buluşturuldu. Şehrimizde ilk olarak köy yaşam merkezimiz vatandaşlarımızın hizmetine giriyor. Temel Eğitimde 10 Bin Okul projesiyle okullar arası imkan farklılıkları azaltılıyor ve yeni okullarımız eğitim öğretime kazandırılıyor. Ders araç gereçleri, yardımcı kaynak eserler ve ders kitapları, hayat boyu öğrenme, özel eğitim ve rehberlik hizmetleri, BİLSEM çalışmaları, meslek liselerimizin ekonomiye katkıları, okullardaki enerji verimliği farkındalık çalışmaları, daha zengin atölyeler ve laboratuvarlar, YKS ve LGS çalışmalarımız ve dahası her gün bizlere yeni kazanımlar sağlıyor. Vazifemiz önemli. Çocuklarımıza daima ufuk çizmeliyiz. İyi ve doğruyu, güzeli göstermeliyiz. Sadece akla hitap değil aynı zamanda gönüllere ve duygulara da hitap etmeliyiz. Çocuklarımız için hep aşkla çalıştık, aşkla çalışıyoruz ve aşkla da çalışmaya devam edeceğiz. İstikbalimizin mimarları ve çocuklarımızı başarıya taşıyacak öğretmenlerimiz ise çıktığımız bu yolda en önemli destekçilerimizdir. "

Bakanlık yatırımlarından öne çıkan yatırımlara ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.