KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitim ortamları konusunda daha duyarlı olma zorunluluğumuz var"

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen Yönetici Geliştirme Programında (YÖGEP) konuştu.


 

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, eğitim öğretim süreçlerinin daha iyi planlanması için ve tüm kademelerdeki öğrencileri kapsayacak etkili öğrenmenin gerçekleşebilmesi için sağlıklı ve güvenli eğitim ortamlarının oluşturulmasında daha duyarlı ve kararlı olunması gerektiğini söyledi.

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen Yönetici Geliştirme Programında (YÖGEP) konuştu.

Her yöneticinin kendisini daha da geliştirmesi gerektiğini belirten Telefoncu, burada yaptığı konuşmada, "Hepimiz kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Yöneticilerimizi daha da geliştirip en iyiye nasıl ulaşabiliriz konusundaki çalışmalarımız sizlerle birlikte hep devam edecek. Bu sayede birlikte görev yaptığımız tüm öğretmenlerimize de faydalı olmuş olacağız. Hepimizin mutfağı okul. Tüm çalışmalarımızı bu mutfakta yapıyoruz  ve yapmaya da devam edeceğiz. Sizlerle birlikte faydalı kararlar aldığımız bu tür toplantılarda öğrencilerimiz için de yeni ufuklar belirlenmiş olacaktır" dedi.

Hızlı bir sürecin içinde olduklarını kaydeden Telefoncu, şöyle konuştu:

"Günümüzde, değişimler ve gelişmeler dinamik bir süreç içerisinde hızla devam etmektedir. Eğitim alanında okullar da bu değişim, dönüşüm ve gelişmelerden etkilenmektedir. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ise büyük oranda eğitim liderinin iletişim ve yönetişim becerilerine bağlıdır. Bu nedenle çalışmalarla ilgili her türlü planlama, organizasyon, uygulama, izleme, denetim ve rehberlik faaliyetinin ilgili mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. Eğitim lideri okul müdürlerimiz eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeli ve gerekli mevzuat bilgilerine de her zaman vakıf olmalıdır. Eğitim-öğretim süreçlerinin daha iyi planlanması için ve bütün öğrencileri kapsayacak etkili öğrenmenin gerçekleşebilmesi için sağlıklı ve güvenli eğitim ortamlarının oluşturulmasında daha duyarlı ve kararlı olma zorunluluğumuz var."

Toplantı, çeşitli konulara dair soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu,

Toplantıya, Millî Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Özay'ın yanı sıra kentte görev yapan okul müdürleri katıldı.

 

13-04-202213-04-202213-04-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.