KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Tanıtım Toplantıları

Milli Eğitim Bakanlığı EBA Uzmanları tarafından ilimizde görev yapan tüm öğretmenlere yönelik "EĞİTİM BİLİŞİM AĞI (EBA) TANITIM" toplantıları yapılacaktır.
Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Tanıtım Toplantıları

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Tanıtım Toplantıları

2012 yılında yayın hayatına başlayan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) 3 yıl gibi kısa bir sürede Dünya’nın en büyük içerik portali noktasına gelmiştir. Bu zaman içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak üzere yapılan çalışmalar neticesinde 08.09.2015 tarihi itibariyle EBA v2 test yayını başlamıştır.

EBA v2 temelde 3 ayak üzerine inşa edilmiştir:

  • EBA Ders; öğretmen ve öğrencilerin e-içeriklere ulaşabildiği, kullanıcı adı ve şifre ile erişim yapılabilen, öğretim yönetim sistemi,
  • EBA Paylaşım; öğretmenlerin ve okul, ilçe, il idarelerinin yaptıkları çalışmaları tanıtabilecekleri, ben de varım diyebilecekleri haber, video, ses, görsel paylaşım alanı,
  • EBA Portal; YEĞİTEK’in protokol yaparak sisteme entegre ettiği özel sektör ve kamu eğitim portallerinin olduğu bölüm.

EBA v2 ile; öğrenim yönetim sistemi (LMS) kurulmuş, zengin, etkileşimli içerikler hazırlanmış, öğretmen – öğrenci etkileşimi sağlanmış, okul içi ve dışı paylaşım, ödev atama sistemi oluşturulmuş, raporlama sistemi kurulmuş, karar vericilere destek sağlanmıştır. Ayrıca ölçme – değerlendirme sistemi kurulmuş, tüm içerikler ve sorular alt kazanımlarla ilişkilendirilmiş, etkin eğitsel arama motoru geliştirilmiş, öğrenciye özel içeriklerin atanabileceği “bireyselleştirilmiş öğrenim yönetim sistemi” geliştirilmiş, kişiye özel dosya saklama ve paylaşım alanı oluşturulmuş, engellilere yönelik içerikler geliştirilmiş, içerik standartları belirlenmiş, sürdürülebilirliği sağlamak için de içerik ekosistemi oluşturulmuştur.

 

EBA v2 kapsamında yapılan tüm bu çalışmaların sahadaki öğretmenlere duyurulması, tanıtılması önem arz etmektedir. Bu nedenle Milli Eğitim Müdür yardımcıları, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Maarif Müfettişeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Şube Müdürleri, Okul müdürleri  öğretmenlerimizin katılımı ile   EBA´nın tanıtılması konusunda toplantılar yapılacaktır.

Toplantılar aşağıdaki planlama doğrultusunda belirtilen tarihte ve yerlerde bakanlığımızdan gelecek uzmanlar tarafından yapılacaktır.

 

EBA v2 kapsamında yapılan tüm bu çalışmaların duyurulması, tanıtılması için  ilgi (b) valilik oluru ile; Milli Eğitim Müdür yardımcıları, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Maarif Müfettişleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenlerimizin katılımı ile “EBA’nın Tanıtımı” konusunda toplantılar düzenlenecektir. Toplantılarda konuşmacı olarak Milli Eğitim Bakanlığı Uzmanları yer alacaklardır.

 

Söz konusu toplantılar; 10.02.2016 Çarşamba ve 11.02.2016 Perşembe günlerinde aşağıdaki listelerde sunulan planlama çerçevesinde yapılacak olup, yukarıda belirtilen kişiler toplantıya katılacaktır.

 

 Toplantı Genel Plan                                                               Liseler --- İlçeler

02-02-2016

02-02-2016

 

 

 

                                                     

 

 

 

 

 

 İlkokulllar                                                                             Ortaokullar

02-02-201602-02-2016

 

 

 02-02-2016

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.